Łazienka to szczególne miejsce w każdym domu. Ważne, aby była funkcjonalna, ale musi także być dobrze urządzona. Jak w wielu przypadkach nie wolno zapominać o dodatkach. Nawet mydło może stanowić pachnącą dekorację.
Zazwyczaj nie przywiązuje się wielkiej uwagi do mydła. Przecież ma służyć do mycia rąk, a nie do podziwiania. Producenci oferują różne zapachy, by uatrakcyjnić swoją ofertę. Wzbogacają swoje wybory o środki nawilżające, albo w granulki złuszczające martwy naskórek. Jednak spojrzenie na mydło potrafi zmienić jedna wizyta w mydlarni. Znajdzie się ją w każdym większym mieście oraz w internecie. Dopiero tam odkryje się prawdziwy świat mydeł, świec, żeli pod prysznic i kremów. Od różnorodności kolorów, kształtów i zapachów może zawrócić się w głowie. Można dostać mydło jakie się zapragnie. Czekoladowe, lawendowe, kawowe, cynamonowe, ziołowe, herbaciane, pomarańczowe, brzoskwiniowe, malinowe, sandałowe. Takie mydła są robione ręcznie i zachwycają swoim wyglądem. Dzięki specjalnym barwnikom można osiągnąć przeróżne barwy. Można w nich zatopić płatki kwiatów, gałązki ziół lub plasterki owoców. Niestety jedno mydło kosztuje średnio kilkanaście złotych. Dla przeciętnego klienta jest to cena dość wysoka jak za taki produkt. Produkt, który się szybko zużywa.
Aby wprowadzić trochę piękna do łazienki, można samemu zrobić mydło. Można się do tego zabrać od podstaw. Wtedy przydadzą się gumowe rękawice i okulary ochronne, bo trzeba pracować ze żrącą zasadą jaką jest NaOH, czyli wodorotlenek sodu zwany sodą kaustyczną. Mydło trzeba wyrabiać przy otwartych oknach. Można też pominąć ten etap i wykorzystać gotowy blok glicerynowy. Można też użyć naturalnego mydła i zetrzeć je na tarce. Przyda się również garnek z nierdzewnej stali, który będzie przeznaczony wyłącznie na mydło, a nie także do celów spożywczych. W garnku należy zagotować wodę i ustawić na nim rondel ze startym mydłem. Mydło rozpuszcza się w kąpieli wodnej, ale nie wolno go zagotować. Gdy się rozpuści można dodać składniki jakie się chce, np. miód, płatki owsiane, płatki róży, gałązki tymianku, skórkę cytrynową. Wszystko należy wymieszać i przelać do foremek. Można wykorzystać pojemniki po jogurtach lub zaopatrzyć się w specjalne foremki do mydła, które zachwycają bogactwem kształtów. Można je kupić w internecie.
Umywalka niczym z ulotki reklamowej mydlarni? To możliwe. Własnoręcznie zrobione mydło odmieni każdą łazienkę i nada jej zapach jaki tylko chcesz.