Duża łazienka wcale nie jest łatwiejsza do urządzenia niż mała. Chociaż posiadając dużą przestrzeń mamy większe pole do popisu, to nie każdy pomysł będzie strzałem w dziesiątkę. Aby łazienka nie wyglądała na świecącą pustkami trzeba aranżować przestrzeń strategicznie.
Przede wszystkim należy wyznaczyć w łazience strefy. Każda z nich to pewna oddzielna część. Nie trzeba oddzielać ich ściankami, chociaż to niewykluczone, bo na przykład ścianki z luksferów mogą wyglądać bardzo efektownie. Strefy mogą być uwydatnione w bardziej symboliczny sposób, na przykład przez zastosowanie różnych kolorów lub materiałów wykończeniowych. Bezpośrednia okolica wanny powinny być wypłytkowana, bo łatwiej utrzymać porządek, ale reszta łazienki – podłoga i ściany – mogą być wyłożone drewnem. Wanna nie musi stać w rogu. Dużą i ładną wannę warto wyeksponować w bardziej widocznym miejscu lub nawet na środku łazienki. Osobną strefę stanowi sedes i bidet – zawsze obok siebie. Następne pole zajmuje umywalka lub dwie – dla wygody korzystanie, jeśli w domu mieszka kilka osób i wszyscy korzystają rano z jednej łazienki.
Duża łazienka pozwala na różne wariacje kolorystyczne. Nie trzeba przejmować się tym, że ciemne kolory pomniejszą przestrzeń – czasami nawet trzeba optycznie uszczuplić wnętrze. Jednym ze sposobów jest zastosowanie grubych pasów w wyraźnych kolorach. Przestrzeń nie będzie taka przepastna jeśli ustawimy wspomniane już wcześniej ścianki działowe lub wydzielimy na środku pomieszczenia strefę wanny lub umywalek. Umywalki można nawet częściowo zabudować ściankami gipsowo-kartonowymi, dzięki czemu ukryjemy rury.
Do dużej łazienki można wstawić duże meble, na przykład toaletkę lub drewniana komodę. Wtedy wnętrze nabierze charakteru saloniku kąpielowego. Na dodatek będzie dużo szafek do przechowywania kosmetyków i środków czystości.