Aranżując łazienkę często godzinami zastanawiamy się nad tym, jakie kafelki będą najbardziej odpowiednie. Do tego ważną rolę odgrywa armatura łazienkowa i kabina prysznicowa, bądź wanna. Dopiero na samym końcu tej wędrówki pośród nieskończonych wyborów przypominamy sobie, że przecież w łazience muszą znaleźć się też meble.
Jak wybrać meble łazienkowe tak, aby dobrze współgrały z całością, a w dodatku były na tyle funkcjonalne, żeby pomieścić wszystkie kosmetyki, ręczniki, czy też pralkę, a może nawet suszarkę? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.
Pierwszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze mebli będzie materiał, z jakiego zostały wykonane. Oczywiste jest to, że musi on być odporny na działanie wilgoci, w tym zachlapań, jak również skoki temperatur. Wśród rodzajów mebli możemy wyróżnić te, które pokryte są lakierem poliuretanowym, który doskonale radzi sobie z wilgocią i drewniane, które koniecznie muszą być pokryte specjalnym lakierem, przez który woda nie przedostanie się do drewna i mebli nie zniszczy. Ważne jest również zwrócenie uwagi na to, czy mają one nóżki – jeśli tak, tym lepiej. Gdyby były położone bezpośrednio na podłodze, to woda mogłaby pod nimi zalegać – w przypadku mebli na nóżkach, nie ma tego problemu, gdyż zawsze możemy ją zebrać. Równie ważne jest też zachowanie odległości od ściany tak, aby miały czym oddychać.
Wybierając meble łazienkowe zwróćmy również uwagę na to, czy drzwiczki domykają się delikatnie, czy też po puszczeniu zamykają się z hukiem, niszcząc się w ten sposób. Wbrew pozorom to bardzo ważny element mówiący o trwałości. Oprócz tego sprawdźmy również, czy uchwyty są „wygodne” i nie wyślizgują się z rąk.
Oczywiście oprócz funkcjonalności meble muszą też ładnie wyglądać. W przypadku dużych łazienek możemy zdecydować się na ich ciemniejsze odcienie, przy mniejszych zainwestujmy raczej w jasne barwy, które dodatkowo powiększą przestrzeń. Całość powinna współgrać z drobnymi elementami, jednak bez zbędnej przesady – nie wybierajmy ich od kolor ręczników, czy też odwrotnie. Ważne, żeby było praktycznie i przytulnie – te dwa elementy dość łatwo jest na szczęście połączyć.