Przeprowadzając remont w łazience większość z nas decyduje się na zmianę armatury sanitarnej, w tym toalety. Stelaże można podzielić na dwie podstawowe grupy – do ciężkiej zabudowy, które są wbudowane w ścianę lub do lekkiej zabudowy, które są okładane płytą gipsową. Jeśli masz dowolność w doborze rozwiązania możesz wybrać tańsze rozwiązanie, czyli do ciężkiej zabudowy.
Dobre wymiary stelaża
Stelaże podtynkowe można podzielić wedle wysokości i szerokości. Im węższy i niższy stelaż, tym jego cena jest wyższa. Jeśli chcesz zdecydować się na nietypowy model, warto poczekać na promocję, ponieważ nie należą one do najtańszych. Ponadczasowym rozwiązaniem będzie inwestycja w klasyczny stelaż, który będzie pasował do każdej aranżacji. Stelaż do bidetu i sedesu ma od 80 do 120 cm wedle uznania. Jeśli oby dwa stelaże mają być instalowane obok siebie warto zawiesić je na jednej płaszczyźnie.
Dopasowanie przycisków stelaża
Wygląd stelaża odgrywa bardzo ważną rolę w kwestii wyboru najlepszego. Zwróć koniecznie uwagę na możliwość dopasowania różnych przycisków – pod względem funkcjonalnym i estetycznym. Jeśli zdecydujesz się na zmianę wystroju łazienki, Twój stelaż powinien w dalszym ciągu pasować do wnętrza. Zwróć uwagę na możliwość dopasowania różnego rodzaju spłukiwania wody, np. poprzez podczerwień bądź pneumatyczne. Inne stelaże będą odpowiedne do bidetu, inne do pisuaru a jeszcze inne do toalety.
Wybór funkcjonalnej spłuczki
Bardzo ważnym elementem jest wybór najlepszej spłuczki. Warto dostosować ilość spłukującej wody do potrzeb indywidualnego użytkownika. Najlepsza spłuczka pozwala na zatrzymanie spłukiwania np. 3 i 6 litrów czy 4 i 7,5 litrów. Trudno jednoznacznie stwierdzić, które stelaże podtynkowe są najlepsze. Warto sięgnąć po produkt renomowanej marki, która daje kilkuletnią gwarancję na swój produkt. Wybierz model który zaskakuje możliwościami użytkowymi i wyjątkowym wyglądem.