Marzysz o wypoczynku połączonym z głębokim odprężeniem i kojącymi zabiegami pielęgnacyjnymi całego ciała? Nie musisz wyjeżdżać do drogich ośrodków na drugim końcu Polski. Wystarczy, że zainwestujesz w kilka niesamowicie przydatnych urządzeń, a Twoja łazienka przemieni się w małe, domowe SPA.
Hydromasaż
Obecnie panele prysznicowe z hydromasażem zyskują na popularności, ponieważ przy odpowiednim doborze urządzenia możemy je zamontować w każdej łazience, a jednorazowy koszt zakupu i montażu nie jest wcale tak wysoki w porównaniu z kosztem regularnych wizyt w salonie SPA. Działanie takiego sprzętu sprowadza się na ogół do uzyskania tzw. bicza wodnego, czyli silnego natrysku masującego, który można skierować na poszczególne części ciała (np. kręgosłup lędźwiowy bądź kark). Jeśli ktoś posiada naprawdę dużą łazienkę, może zainwestować w wannę z hydromasażem – precyzyjnie rozłożone dysze przystosowane są do wykonywania wodnego masażu każdego newralgicznego i spiętego punktu na ciele.
Jacuzzi
Jacuzzi nie jest już przywilejem najbogatszych; coraz częściej jest ono montowane w zwykłych wannach łazienkowych. Jacuzzi to również jedna z form masażu wodnego, zmniejszająca napięcie mięśni i stawów. Do najczęstszych form masażu należą masaż wodno-powietrzny (połączenie strumienia wody i powietrza) i perełkowy (wpuszczający do wody niewielkie bąbelki). Przy doborze jacuzzi powinniśmy pamiętać, by dostęp do wanny był możliwy z każdej strony, a schodki umożliwiający zejście do wody zostały odpowiednio zamontowane. Ciekawym rozwiązaniem może być jacuzzi wtopione bezpośrednio w podłogę i osłonięte drewnianym panelem – wymaga to jednak relatywnie większych kosztów.
Łazienka jako strefa komfortu
Aby stworzyć domowe mini – SPA nie wystarczą jedynie wysokiej klasy urządzenia; należy pomyśleć także o właściwym i sprzyjającym relaksowi wystroju wnętrza. Najlepiej sprawdzą się łazienki w monochromatycznej stylistyce, ponieważ niebieski, zielony, beżowy czy szary wystrój nie tylko pomogą spokojnie wypocząć, ale również będą idealnie współgrać ze światłem słonecznym (jeśli posiadamy okno w łazience) lub ciepłym i delikatnym, zbliżonym do naturalnego światłem sztucznym.