Jakich błędów unikać w aranżacji łazienki?

By on sie 23, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Aranżacja łazienki jest trudnym wzywaniem. Może to być szczególnie kłopotliwe zadanie zwłaszcza, gdy polegamy na własnym zmyśle estetycznym i nie korzystamy z porad architekta. Wiedząc jednak jakich błędów się wystrzegać, łatwiej unikniemy aranżacyjnej wpadki. Oto najczęstsze błędy, jakie zdarzają się podczas wykańczania łazienek.

Dobrze wykończona łazienka powinna być nie tylko elegancka, ale również funkcjonalna. Dobierając elementy wystroju wnętrza czasem trudno zachować tę równowagę. Wyposażenie łazienki musi spełniać rolę estetyczną i praktyczną i aby pogodzić te dwa wymogi, warto uczyć się na błędach, jakie popełniają inni.

Za małe odległości

mała łazienka

Swobodne korzystanie z urządzeń łazienkowych takich jak wanna czy umywalka, wymaga pozostawienia należytej wolnej powierzchni przed nimi. Częstym błędem popełnianym w aranżacji łazienek jest nie zachowanie takich odległości. W rezultacie myjąc ręce uderzamy łokciami o ścianę lub po wyjściu spod prysznica nie możemy swobodnie wytrzeć ciała.

Zbyt śliskie płytki

Płytki o szkliwionej i śliskiej powierzchni mogą być bardzo niebezpieczne – wszak o zachlapanie podłogi wodą w łazience bardzo łatwo. Niestety wielu z nas poszukując idealnego rozwiązania do swojego domu, kieruje się przede wszystkim walorami dekoracyjnymi błyszczącej powierzchni. Jeśli płytki nie posiadają warstwy antypoślizgowej, lepiej zrezygnować z ich montażu w łazience. W artykule http://kobietawielepiej.pl/wnetrza/lazienka/plytki-w-lazience znajdziemy praktyczne wskazówki, odnośnie doboru płytek łazienkowych.

Zła wentylacja

Wentylator jest niezbędny w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności

W łazience panują specyficzne warunki – jest tu zazwyczaj wilgotno i ciepło. W takich okolicznościach mogą się rozwijać szkodliwe dla zdrowia grzyby oraz pleśń. Dlatego właśnie łazienka powinna posiadać sprawny system wentylacyjny. Możemy postawić na wentylację naturalną, gdzie wymiana powietrza następuje na skutek różnic w jego gęstości wewnątrz i na zewnątrz. Innym rozwiązaniem jest wentylacja mechaniczna, która jest bardziej efektywna i działa za pomocą wentylatora.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *