6 sposobów na optyczne powiększenie małej łazienki

By on cze 15, 2015 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Jak optycznie powiększyć łazienkę? To pytanie z pewnością zadaje sobie większość posiadaczy małych łazienek. Dla tych osób mamy dobrą nowinę. Jest na to parę sposobów. Jakich? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

1 Jasne kolory
Jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie. Stosując tą zasadę w łazience przyczynimy się do jej powiększenia. Jasne kolory ścian takie jak biel i beż będą wręcz idealne.  Ciemne kolory z kolei sprawią, że łazienka wyda się jeszcze ciaśniejsza. Jeśli wydaje Ci się, że biała łazienka nie będzie pasowała do Twojego gustu, nic nie stoi na przeszkodzie, by łazienkę udekorować kolorowymi dodatkami. Wszystko oczywiście w stonowanej ilości.

mala lazienka

Oświetlenie
Jasne kolory wnętrza to jednak nie wszystko. Aby łazienka wydala się jeszcze większa należy zastosować odpowiednie oświetlenie. Połączenie tych dwóch elementów to tak naprawdę połowa sukcesu. Jeśli mieszkamy w bloku i nasza łazienka nie ma dostępu do światła słonecznego,  zapewnijmy takie oświetlenie, które barwą będzie zbliżone do światła naturalnego.

Lustra
Duże lustro w łazience to kolejny trik, który pozwoli zmienić nam małe pomieszczenie w dość duże. Zamontowanie lustra naprzeciw wejście lub na całą szerokość ściany z pewnością sprawi, że pomieszczeni wyda się dużo większe.  Lustro montujemy także nad umywalką. Dobrym rozwiązaniem są również lustrzane fronty szafek.

lustro

Prysznic zamiast wanny
Kolejnym, dość znanym rozwiązaniem w sytuacji „powiększenia” łazienki jest zamontowanie w nich mniejszych sprzętów. Głównie mowa tutaj o prysznicu zamiast wanny. Dzięki takiemu zastosowaniu, miejsce zostanie dobrze zagospodarowane. Dodatkowo, więcej miejsca zyskamy dzięki umywalce narożnej.

Umiejętne wykorzystanie miejsca
Jeśli mimo wszystko w małej łazience marzymy o wannie, spróbujmy w optymalny sposób wykorzystać przestrzeń znajdującą się pod nią. W tym celu lepiej jest nie zabudowywać wanny, tylko zamontować np. przesuwane drzwiczki, które pomieszczą środki chemiczne, miski lub innego rodzaju akcesoria potrzebne w łazience.

Porządek
Każde czyste pomieszczenie wydaje się większe. Ta reguła dotyczy także łazienki. Trzymając wszelkie kosmetyki, środki chemiczne oraz tekstylia na wierzchu sprawimy, że wielkość łazienki stanowczo zmniejszy się. Utrzymując z kolei porządek, zapewnimy łazience nie tylko piękny wygląd, ale też jej optyczne powiększenie.

mala lazienka

Podsumujmy. Aby mała łazienka wydała się większa powinniśmy :

A jakie są Twoje sposoby na powiększenie optyczne łazienki? Czy pokrywają się z naszymi poradami, czy są może zupełnie inne?

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *