Aby łazienka nie była nudna

By on lut 23, 2015 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Łazienka to najczęściej zaniedbywane pomieszczenie. Niektórym wydaje się, że jest mało ważna, bo przecież wchodzimy tam na krótko a większość czasu spędzamy w pokoju, kuchni czy salonie. W ten sposób doprowadzamy nasze łazienki do stanu zaniedbania – nawet jeśli są czyste, to wieje w nich nudą. A przecież nie trzeba aż tak wiele, żeby stworzyć ciekawą przestrzeń.

 

Brak pomysłu na aranżację łazienki przeważnie objawia się białymi płytkami na całej długości i szerokości ściany i centralnym oświetleniem w jednym miejscu. Najlepiej byłoby zrobić gruntowny remont, ale nie zawsze można sobie na to pozwolić. Jeśli chcemy chociaż trochę zmienić oblicze naszej łazienki, musimy zmienić pewne elementy i zadbać o szczegóły.

Białą łazienkę można bardzo łatwo ożywić przez dodanie kolorowych akcentów, chociażby czerwonych ręczników, dywaników łazienkowych, firanek. Czerwone elementy mocno przykuwają uwagę, więc nie musi ich być aż tak wiele. Natomiast jeśli nie lubimy takich intensywnych kolorów i wolelibyśmy zachować bardziej klasyczny styl, dodajmy więcej brązowego koloru i drewnianych mebli czy gadżetów. Drewniana szafka pod umywalką, szczególnie ta nablatową, wygląda bardzo elegancko. Koszt na brudną bieliznę wykonany z wikliny jest nie tylko estetyczny, ale także funkcjonalny, drewniana kratka przy wejściu do kabiny prysznicowej pozwala na wyjście z kąpieli bez poślizgu. W dużej łazience może nawet stać drewniane krzesło lub komoda. Oczywiście, wszystko to pod warunkiem, że dobrej jakości drewno jest odpowiednio impregnowane.

Nawet dobrze urządzona łazienka nie prezentuje wszystkich swoich atutów, jeśli jest słabo oświetlona. Nie wystarczy lampa na środku sufitu. W łazience koniecznie musi znajdować się oświetlenie boczne, przede wszystkim przy lustrze. Jeśli szafka nad zlewem ma wbudowane lustro z oświetleniem, to problem z głowy. Natomiast jeśli nie – trzeba założyć kinkiety do łazienki. Muszą być dopasowane stylistycznie do aranżacji i mieć żarówki emitujące światło o barwie chłodnej lub neutralnej, bo takie w łazience sprawdza się najlepiej.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *