Angielska elegancja w polskiej łazience

By on cze 1, 2015 in Według stylu | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Jeżeli chcemy zgrabnie poruszać się po wyznacznikach angielskiego stylu, na początek proponuje termin „łazienka” zamienić na „salon łazienkowy”. Główną myślą, którą będziemy się kierować podczas dekorowania naszego salonu łazienkowego, według zasad stylu angielskiego będzie bezpretensjonalna elegancja.

Mylne jest jednak opinia, że styl angielski to przede wszystkim duża ilość bibelotów. Takie myślenie wzięło się z faktu wprowadzenia wielu detali do tego stylu, ale przez kulturę amerykańską. Styl angielski charakteryzują przede wszystkim duże, otwarte przestrzenie łazienkowe. Jedna od razu zaznaczam, że również mając niewielką łazienkę, można stworzyć w niej klimat eleganckiej Anglii. Najważniejszymi elementami, które nadadzą konkretnego charakteru, będą stylizowane meble łazienkowe i zdobiona ceramika. Unikać należy  prostych, nowoczesnych form. Właściwym akcentem będą również drewniane lub ceramiczne zdobienia przy wannowych i umywalkowych bateriach. Poza tym możemy dopieścić wnętrze wprowadzając do niego elementy czysto dekoracyjne, takie jak ramki, stare obrazy, stary mebel, zasłony i tym podobne. Łazienka w stylu angielskim musi być otwartą przestrzenią, z której stawiamy na konkret – żeliwna wanna z zdobionymi nogami ustawiona narodku pomieszczenia, duże lustro z masywną, drewnianą, zdobioną ramą.

Nie czujmy się jednak ograniczeni rygorystycznymi wyznacznikami tego stylu. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest przecież ich łączenie. Stosując mocny akcent angielski, możemy skontrastować go z elementem nowoczesnym i odwrotnie. Możliwe jest, dzięki umiejętnemu łączeniu, zgrabne wgranie z przestrzeń ultra nowoczesną, jakiegoś starego przedmiotu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *