Aranżacja łazienki na poddaszu

By on wrz 24, 2014 in Nietypowe rozwiązania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Własny dom to marzenie wielu z nas. Duża przestrzeń, spokój, brak miejskiego hałasu. Niestety aranżacja strychu przychodzi z trudem, szczególnie jeśli na poddaszu ma znaleźć się łazienka, która musi być funkcjonalna i wygodna.

 

Jeżeli łazienka ma dużą powierzchnię to zaprojektowanie przestrzeni będzie prostsze. Wszystkie niezbędne sanitariaty można umieścić na ścianie przeciwległej do skosu a sam skos wykorzystać o otworzenia kącika, który będzie pełnił funkcje estetyczne. Przeważnie na ścianie ze skosem znajduje się okno – stanowi ono ważny atut, bo łazienka zyskuje naturalne oświetlenie. Pod ścianą ze skosem można umieścić rośliny a na ścianie umieścić dowolne dekoracje i oświetlenie, jeżeli w łazience nie ma okna.

Jeżeli łazienka jest raczej mała, to trzeba bardzo dokładnie przemyśleć jej aranżację, bo raz zamontowane płytki, kanalizacja, prysznic, wanna i umywalka muszą służyć latami. W małej łazience ważne jest optymalne wykorzystanie przestrzeni. Część umeblowania można umieścić na ścianie ze skosem, ale to zależy od wysokości ściany kolankowej oraz kąta nachylenia. Czasami można z powodzeniem umieścić pod skosem nawet wannę i swobodnie z niej korzystać. Przeważnie ustawia się wannę krótszym bokiem do ściany ze skosem. Natomiast jeśli skos jest nisko – to znaczy ściana kolankowa ma około 80 centymetrów wysokości – można wykorzystać przestrzeń pod nim na szafki, które są bardzo ważne w utrzymaniu porządku. Pojemne szafki pomieszczą wszystkie kosmetyki i chemiczne środki czystości. Raczej kiepskim pomysłem okaże się zamontowanie umywalki przy ścianie ze skosem. Korzystanie ze zlewu będzie niekomfortowe. W przypadku gdy ściana pochyła jest dość wysoko, można zainstalować przy niej sedes.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *