Bezpieczna łazienka

By on cze 27, 2015 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Łazienka – miejsce gdzie ty i twoi bliscy zażywają kąpieli i relaksu, z założenia ma być komfortowa, aby czas w niej spędzony był czasem, który upływa szybko i przyjemnie. Jednak nie można zapominać, że w łazience mogą czyhać pułapki, których istnienia możesz być nieświadomy.

 

W łazience często panuje wilgoć, bo długie i gorące kąpiele powodują skraplanie się pary wodnej na płytkach. A do tego dochodzi jeszcze woda rozchlapywana z wanny czy nawet z umywalki. To potencjalne zagrożenie, bo na mokrej podłodze nie trudno o poślizgnięcie, upadek i nabicie siniaka, lub – co gorsze – złamanie albo zwichnięcie ręki lub nogi. Aby temu zapobiec kup dywaniki łazienkowe. Nie tylko są przyjemne – bo wychodząc z kąpieli nie stawiasz nóg na zimnych płytkach, tylko na miękkim dywaniku.

Warto także zaopatrzyć się w maty antypoślizgowe do wanny i do kabiny prysznicowej. Dzięki nim nie ma możliwości, że noga nagle osunie się na mokrej powierzchni. To szczególne przydatny gadżet jeśli w domu są dzieci, ale także osoby starsze będą czuły się pewniej podczas korzystania z łazienki. Dla nich można zastosować jeszcze jedno ułatwienie – drążki przy wannie, które ułatwią wchodzenie i wychodzenie z niej. Za przymocowane do ściany obok wanny drążki można chwycić się i mieć pewność, że nie straci się równowagi przy wchodzeniu do wanny.

Jeszcze jedną ważna rzeczą, dość oczywistą, jest utrzymywanie w łazience czystości. Higiena na wysokim poziomie gwarantuje, że w tym mokrym i ciepłym środowisku nie rozmnożą się jakie bakterie, grzyby i pleśnie, które bardzo lubią taki klimat. Myj łazienkę regularnie, a nie będziesz mieć kłopotu z nieproszonymi gośćmi.

Wszystkie potrzebne produkty znajdziesz w porządnym markecie budowlanym, więc nie musisz tracić czasu na żmudne chodzenie między sklepowymi półkami.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *