Bidet i pisuar w łazience

By on gru 9, 2014 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Jeżeli mamy dużą łazienkę i możemy sobie pozwolić na zamontowanie dodatkowych sprzętów, to najczęściej decydujemy się na montaż pisuaru i bidetu.

Pisuary najczęściej kojarzą nam się z toaletami w miejscach publicznych. Dopiero od niedawna stały się także elementem wyposażenia łazienek w naszych domach. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne – bardzo często decydujemy się na zamontowanie pisuarów w łazienkach dla gości. Jak wiadomo, pisuary są udogodnieniem dla mężczyzn. Okazuje się że to również rozwiązanie dla kobiet, które nie muszą kolejny raz denerwować się z powodu nie opuszczonej deski sedesowej. Na pisuarze zyskuje więc każdy. Ogromnym plusem pisuarów jest to, że zajmują niewiele miejsca. Zazwyczaj mają 40 centymetrów szerokości i 30 głębokości. Nawet w mniejszych łazienkach nie powinno być problemów ze znalezieniem wolnej przestrzeni potrzebnej na pisuar. W małych pomieszczeniach idealnie sprawdzą się modele naroże i o asymetrycznych kształtach. Tradycyjnym rozwiązaniem jest zamontowanie go bezpośrednio do ściany. Istnieje także możliwość przytwierdzenia go do stelażu podobnego do tego ze spłuczką sedesową. Jeżeli chodzi o materiał z którego wykonuje się pisuary, to mogą one być ceramiczne lub ze stali nierdzewnej, które idealnie wpasują się do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz.

Pisuary są równie higieniczne, jak tradycyjne muszle

Bidet do niedawna był traktowany w łazienkach przez pryzmat ciekawostki, niekoniecznie potrzebnej. Nie da się jednak ukryć, że jest to udogodnienie które daje nam możliwość szybkiego odświeżenia w ciągu dnia. Jest to alternatywa dla wanny i brodzika, która świetnie sprawdza się w łazienkach z których korzystają osoby niepełnosprawne i starsze, które mają problemy ruchowe. Śmiało można go także wykorzystywać do innych celów – bardzo łatwo umyjemy w nim nogi, a dzieci bez problemów umyją ręce po zabawie na dworze. Miska bidetowa ma podobne wymiary jak ustępowa, czyli mniej więcej 40 cm szerokości i 60 cm głębokości. Podobnie jak pisuar, bidet możemy przymocować bezpośrednio do ściany lub na specjalnym stelażu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *