Co może pomóc w dobrym urządzeniu łazienki?

By on sie 22, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Przy aranżacji mieszkania sporo czasu poświęcamy łazience. Nie jest to wcale dziwne, ponieważ trzeba zakupić sporo rzeczy i podjąć wiele decyzji.

Ważne decyzje

Łazienka bardzo często nie ma zbyt dużych rozmiarów w porównaniu z resztą pomieszczeń. Szczególnie jeśli mowa o mieszkaniu w bloku. Jednak urządzenie jej jest bardzo zajmujące. Ilość sprzętów, jakie musimy ze sobą dobrać i odpowiednio zestawić jest całkiem duża. Decyzje te mają duże znaczenie, ponieważ ich zmiana już po fakcie może okazać się dość kosztowna.

Kafelki

Na przykład takie kafelki. Ich wymiana wiąże się ze sporym kosztem. Dlatego właśnie wybór konkretnego wzoru może potrwać, szczególnie gdy mamy świadomość, że decyzja ta jest na lata. A płytki do łazienki to dopiero początek. Trzeba bowiem wybrać wiele innych rzeczy, takich jak choćby umywalkę, lustro, szafki, toaletę. Dla wielu problematyczna może być decyzja czy wybrać wannę, czy prysznic. Nad tym też trzeba się dobrze zastanowić. Chyba że mały rozmiar łazienki nie pozostawia wyboru i prysznic jest jedyną opcją. Wśród tych wielu decyzji można naprawdę się zagubić. Chodzi bowiem o to, że trzeba spojrzeć na to całościowo. Wszystkie rzeczy muszą do siebie pasować. To, co prezentuje się wspaniale w sklepie, niekoniecznie będzie wyglądało dobrze w naszej łazience. Jaka jest na to rada?

double-sink-1416377_960_720

Minimalizm

Najlepszą odpowiedzią na takie aranżacyjne wątpliwości jest minimalizm. Jeśli nie czujemy się pewnie w kwestii urządzania mieszkania, a już łazienki w szczególności, to nie kombinujmy z łączeniem wyszukanych stylów. To wyjście o wiele bezpieczniejsze. Ten minimalizm nie powinien się zawierać tylko w formach danych przedmiotów, ale też w kolorach. Łączenie ze sobą różnych barw wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Na pewno łatwiej jest operować bielą. Biel wbrew pozorom daje sporo możliwości. Tak samo nie dobierajmy zbyt dużo innych elementów, jak meble łazienkowe, bo możemy czuć przesyt. Więcej pod linkiem http://pressit.pl/nowoczesne-meble-do-lazienki-jak-urzadzic-wnetrze-w-minimalistycznym-stylu/.

Moc dodatków

Niech nam się nie wydaje, że to może być nudne. Nic z tych rzeczy. Zawsze też, jeśli znudzi nam się taka sterylność, możemy użyć dodatków w innym kolorze. To na pewno bardziej bezpieczna decyzja niż ryzykowanie zmianą niepasujących do niczego, pstrokatych kafelek.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *