Czarno na białym, biało na czarnym

By on lut 2, 2015 in Według stylu | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Czerń i biel to kolory ponadczasowe. Razem tworzą klasyczny kontrast. Dobrze współgrają z każdym kolorem i często są wykorzystywane do aranżacji wnętrz. Czarno-biała łazienka daje ogromne pole do popisu.

Ceramika i meble do łazienki są najczęściej białe, łatwo jest więc zacząć od nich aranżację łazienki. Biała umywalka, wanna, WC czy bidet na tle czarnych ścian sprawią, że wnętrze stanie się klasyczne. W łazience może przeważać biel lub czerń, mogą się też równoważyć. Taki czarno-biały wystrój jest bardzo nowoczesny, ale za pomocą odpowiednich dodatków może stać się retro. Retro lubi biel i czerń, a zwłaszcza białą armaturę. Na podłodze powinny znaleźć się czarne i białe płytki ułożone we wzór szachownicy. Przestrzeń jednak musi być dostatecznie duża, aby efekt był widoczny.

Znaleźć można również armaturę czarną. Taka będzie odpowiednia do stylu nowoczesnego. Czarna umywalka i duże lustro w grubej i białej ramie świetnie się uzupełnią. Czarna obudowa wanny może być hipnotyzująca w odpowiednio zaaranżowanym wnętrzu. Nawet baterie mogą być czarne. Przydatne będzie dobrze dobrane oświetlenie. Punktowe lampki ocieplą wnętrze.

Można postawić zarówno na styl minimalistyczny jak i na przepych. Proste formy lub wyszukane kształty. Te drugie lepiej pasują do białej armatury. Finezyjna biała umywalka z kształcie kielicha kwiatu lub czarna w kształcie walca na pewno nie sprawią, że czarno-biała łazienka wyda się nudna. By sprawić, żeby wnętrze wydawało się przytulniejsze, można wykorzystać motywy roślinne na akcesoriach łazienkowych lub kafelkach, można umieścić w łazience fototapetę (czarno-białą lub z jakimś akcentem kolorystycznym) lub czarno-białe fotografie na ścianie.

Z czernią i bielą dobrze skomponuje się czerwień, fuksja, srebro i złoto. Jeśli czarno-biała łazienka się znudzi, wystarczy dobrać odpowiednie dodatki, które łatwo w każdej chwili zmienić. Czarno-biała łazienka daje ogromne pole do popisu. Stanowi niejako bazę dla wielu stylów.

 

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *