Czy można mieć saunę we własnym domu? Oczywiście że tak!

By on gru 25, 2014 in Nietypowe rozwiązania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Jest wśród nas bardzo wielu miłośników spędzania czasu w saunie. Najczęściej jednak, aby spędzić chwilę relaksu z ciepłym jej wnętrzu trzeba najpierw wybrać się SPA, aquaparku, klubu fitness, czy innego tego typu miejsca, w którym z sauny można korzystać. Najczęściej więc rezygnujemy z tego powodu zachcianki. Kolejny raz nie relaksujemy się, ponieważ nie mamy na to czasu.

A co gdyby sauna była tuz za drzwiami, albo dokładnie w naszej łazience?

Okazuje się, że wybudowanie sauny nie jest wcale takie trudne. Oczywiście opcja ta, jest dostępna dla osób, które mają wolna przestrzeń do zagospodarowania. Jednak już dwu metrowy sześcian, daje możliwość stworzenia sauny dla czterech osób.

Ściany wewnętrzne w saunie postawione muszą być z odpowiedniego gatunku drewna, o minimalnej grubości 12mm. Najczęściej wykorzystuje się tu drewno świerku skandynawskiego, jodły kanadyjskiej i cedru. Pod drewniej powinna znaleźć się izolacja termiczna, wykonana z wełny mineralnej o grubości do dziesięciu centymetrów. To bardzo ważny element budowy sauny. Dobra izolacja zapewni bowiem o wiele krótszy czas nagrzewania pomieszczenia sauny i utrzymania w niej odpowiedniej temperatury i wilgotności.

Jeżeli jednak, nie mamy wrodzonych zdolności majsterkowicza, możemy kupić gotową konstrukcję sauny, która zamontowana zostanie przez fachowców. Zrobią to w krótkim czasie, a my jeszcze tego samego wieczora będziemy mogli się zrelaksować w naszej nowej, prywatnej saunie.

W czasie montażu sauny my możemy wybrać się na zakupy, aby zaopatrzyć się w ręczniki do sauny, zapachowe olejki, czy świece, które wzbogacą klimat naszej łazienki, która od tego momentu przeistoczy się w ekskluzywne SPA.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *