Czy pisuar jest obowiązkowym elementem łazienki?

By on lis 10, 2014 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Spośród wszystkich elementów wyposażenia obowiązkowego każdej łazienki znaleźć możemy kilka wspólnych urządzeń sanitarnych zarówno dla łazienek w lokalach mieszkalnych i miejscach publicznych. Co ciekawe, obowiązkowym wyposażeniem żadnego z nich nie jest zgodnie z polskim prawem pisuar.

Czy jednak warto rezygnować z tego rozwiązania? Przyjrzyjmy się faktom. Po pierwsze, rozwiązanie to nie musi być koniecznie stosowane – jeśli posiadamy bardzo niewielkie mieszkanie i liczy się nim każdy skrawek wolnej przestrzeni, to instalowanie dodatkowego urządzenia w łazience nie jest konieczne. Również wtedy, gdy w danym lokalu zamieszkuje na przykład samotna kobieta – instalacja takiego urządzenia okazuje się być bezsensowna.

Kiedy więc warto decydować się na pisuary? Z pewnością powinniśmy wybrać je jako część wyposażenia łazienki wtedy, gdy budujemy lub remontujemy dom. Zazwyczaj takie łazienki są dość obszerne a koszt instalacji pisuaru nie przekracza kilkuset złotych. W zamian za to otrzymujemy o wiele bardziej higieniczne rozwiązanie które zmniejsza możliwość zabrudzenia przestrzeni wokół muszli klozetowej.  Pisuary są też dobrym rozwiązaniem w mieszkaniach, które posiadają spore łazienki lub miejsce na to urządzenie możemy znaleźć w prosty sposób, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów lub utraty komfortu korzystania z przestrzeni.

W lokalach, gdzie WC i łazienka są osobno instalacja tego urządzenia uzależniona jest również od powierzchni WC. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pisuary są bardzo dobrym rozwiązaniem. Jak pokazują wszystkie badania, korzystanie z nich jest nie tylko wygodniejsze a czasem i szybsze, ale również o wiele bardziej higieniczne. Trzeba jednak pamiętać, by instalacja była przeprowadzona w sposób prawidłowy, uwzględniający między innymi wzrost mieszkańców, którzy będą z niego korzystali. Tylko to daje gwarancję zadowolenia użytkowników.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *