Czysta łazienka domowymi sposobami

By on mar 4, 2015 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

czysta lazienkaŁazienka kojarzona jest ze sterylnością i taka też powinna być. Obok licznych środków chemicznych do czyszczenia, możemy skorzystać z domowych środków, które poradzą sobie nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami. Poniżej przedstawiono sprawdzone sposoby na pozbycie się niektórych z nich.

Płytki
Niewielu z nas wie, że płytki łatwiej wyczyścić wtedy, gdy są zaparowane. Dlatego dobrze jest najpierw napuścić do wanny gorącej wody, a następnie zacząć cały proces czyszczenia.
Jeśli zabrudzenia nie są duże i bardzo widoczne, kafelki najlepiej jest czyścić środkiem w sprayu i  gąbką. W przeciwnym przypadku sprawdzi się dość gęsta pasta składająca się z sody oczyszczonej i wybielacza. Sprawdzonym sposobem na pozbycie się smug jest przetarcie płytek wodą z olejkiem cytrynowym (aromatycznym). Jeśli mamy w domu bezbarwny wosk do karoserii możemy użyć także go. Jeśli na płytkach pojawią się ciemne plamy (w spoiwach) posypmy je proszkiem do pieczenia i dokładnie wyszorujmy.

Wanna
Domowym sposobem na wyczyszczenie wanny jest stworzenie roztworu zrobionego z soli i terpentyny w ilości 2 łyżeczki soli na pół szklanki terpentyny. Sprawdzonym sposobem jest również umycie zacieków pogrzanym octem (1/3l) na łyżkę soli.

mala lazienka

Kran
Pospolitymi środkami do czyszczenia osadów znajdujących się na kranie są żele i płyny. Jeśli przeszkadza nam zapach użytych środków możemy owinąć kran szmatką nasączoną octem. Po ok 2-3 godzinach wszystkie pozostałości usuńmy za pomocą pasty do zębów. Woda z octem pomoże także w przypadku kamienia znajdującego się przy prysznicu. Aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów wydobywających się z syfonu umywalki wsypmy do niego fusy po zaparzonej kawie.

Lustro
Aby pozbyć się zabrudzeń z lustra zmieszajmy 1 łyżkę octu oraz 2 łyżki wody. W celu zapobiegnięcia osadzaniu się pary posmarujmy lustro szmatką nawilżoną gliceryną.

Toaleta
Czyszcząc toaletę nie kończmy zadania na rozpyleniu środka wewnątrz muszli. Nanieśmy na ścierkę trochę środka, rozcieńczmy go wodą i wytrzyjmy całą powierzchnię deski. Myjąc najbardziej zabrudzone miejsca połączmy boraks oraz sok z cytryny. Taka pasta usunie wszelkie pozostałości.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *