„Dizajnerska” i funkcjonalna łazienka

By on cze 1, 2011 in Nietypowe rozwiązania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Najbardziej nowocześnie czy stylowo zaprojektowana łazienka, nie może obejść się bez rozwiązań i udogodnień, które będą po prostu funkcjonalne.

Z wielu względów łazienka jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. Mimo, iż nie spędzamy w niej najwięcej czasu, to właśnie tu przygotowujemy się do rozpoczęcie i zakończenia każdego dnia. Łazienka posiada także swój intymny klimat z racji tego, że przebywamy w niej najczęściej sami. Z tego tez względu łazienka powinna być dostosowana bezpośrednio do potrzeb osób korzystających z niej najczęściej, a to korzystanie powinno być przyjemne.

Jak już wspomniałam, łazienka musi być funkcjonalna. Wykonując w niej codzienne czynności nie możemy potykać się co chwila o jakieś przedmioty. Tym bardziej rano, kiedy jesteśmy jeszcze na wpół przytomni, a spieszymy się do pracy. W łazience powinno być mnóstwo schowków i szafek. Porozkładane po wannie czy koło lustra kosmetyki do pielęgnacji ciała z pewnością zniszczą ogólny wygląd wnętrza, a w szczególności proszki i inne detergenty.

Niezwykle ważne w łazience jest oświetlenie. Szczególnie dobrze powinna być oświetlona przestrzeń przy lustrze, ponieważ to właśnie tam wykonujemy wymagające precyzji czynności, takie jak golenie czy makijaż.

Jeżeli mamy małą łazienkę bez okna, bardzo innowacyjnym sposobem na optyczne powiększenie jej powierzchni będzie zamontowanie napinanego sufitu. Jego zaletą jest to, że ja lustro odbija obraz, dodatkowo dając ciekawy efekt. Poza tym jest to materiał łatwy w montażu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *