Drewniane wanny i umywalki

By on gru 3, 2014 in Nietypowe rozwiązania, Wyposażenie | 1 comment

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Istnieje mnóstwo sposobów na zaaranżowanie oryginalnej i funkcjonalnej łazienki. Nie każdy lubi styl nowoczesny, japoński, skandynawski czy jeszcze inny, coraz bardziej wymyślny. Jeżeli ktoś preferuje ciepłe wnętrza w nieco rustykalnej atmosferze, to może urządzić piękną łazienkę przy wykorzystaniu kilku chwytów, które nie są skomplikowane a jednocześnie bardzo efektowne. Jednym z nich są wanny i umywalki wykonane z drewna.

Nie tylko wanny i umywalki, ale także balie – wszystko to z drewna, oczywiście, nie z każdego rodzaju. Mogą być wykonane z drzewa orzecha, olchy, dębu, oliwki, klonu pensylwańskiego oraz z drewna egzotycznego: palisandru, iroko, wenge. Wanny i umywalki mogą być wykonane z drewna litego, natomiast balie, na wzór starych – są zrobione z klepek. Każda wanna jest niepowtarzalna i stanowi ozdobę łazienki – każda ma trochę inną strukturę drewna i sęki.

Dostępne są różne rodzaje wanien – różnią się kształtem, wielkością. Można kupić także mniejsze brodziki dla dzieci lub wanny dla psów. Niektóre wanny maja wykończenia akrylowe, to znaczy wewnątrz mają taki tradycyjny wkład. Jeżeli ktoś nie jest przekonany do wanny w całości wykonanej z drewna, może kupić zwykłą wannę i obudować ją drewnem. To znacznie zmniejszy koszty, ponieważ cena drewnianych wanien zaczyna się od 2 tysięcy złotych. Dla bardzo wymagających klientów producenci proponują wanny z hydromasażem, sauny, balie impregnowane do użytku na zewnątrz.

Umywalki nie są tak różnorodne, ale klienci mają wybór spośród różnych kształtów. Każdy może zdecydować, czy chce umywalkę nablatową, czy wpuszczaną w blat. Na specjalne zamówienia producent może wykonać nawet umywalkę połączoną z blatem. Jak widać aranżacja łazienki nie musi być trudna, ale trzeba przygotować się na dość duże koszty.

1 Comment

  1. 3esdesign

    25 listopada 2011

    Post a Reply

    Bardzo ciekawe rozwiązanie dla mieszkań, które zaaranżowane są w eko stylu. Niektóre osoby zastanawiają się czy wyposażyć łazienkę w drewniane dodatki lub meble. Powinniśmy wiedzieć, że odpowiednio zakonserwowane będą nam służyć przez lata.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *