Dywaniki łazienkowe – Jakie wybrać?

By on lut 9, 2015 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

dywanikiCzęste pytanie: czy stosować w łazience dywaniki? Czy zaoszczędzić sobie czasu na ich pranie, suszenie?
Jeżeli stosować to jakie? Z krótkiego włosia, czy może z długiego i czy to w ogóle ma jakieś znaczenie?

Przede wszystkim trudno jest utrzymać bezpieczeństwo w łazience bez dywaników. Podczas wychodzenia z wany czy prysznica stajemy bezpośrednio na nie nie ryzykując tym samym poślizgnięcia. Oczywiście tym samym moczymy zazwyczaj całą ich powierzchnię. Są jednak rozwiązania, aby mieć jedno i drugie: bezpieczeństwo i wygodę. Wystarczy bezpośrednio przy wannie, czy prysznicu położyć dywaniki łazienkowe z pianki lub tworzywa, które wchłania wodę.

Takie dywaniki łazienkowe również są ładne i można je nabyć za bardzo małe pieniądze w różnych ciekawych kolorach.
Dodatkowo warto zainwestować w coś co dodatkowo udekoruje naszą łazienkę. Tutaj jest już całkowita dowolność. Im dywanik większy tym lepszy. Oczywiście bardziej wygodne są te ciemniejsze. Nie musimy ich zbyt często prać. Dobrym rozwiązaniem są także te z dłuższym włosiem. Zawsze wyglądają estetycznie. Wystarczy tylko mocnym zdecydowanym ruchem je strzepnąć by włosie wróciło do odpowiedniego ułożenia.

rodzaje tkanin lazienkowych

Łazienkę dla dziecka ocieplimy dywanikami ze wzorem samochodu, czy ulubionego bohatera z bajki. Przy kolorowych meblach łazienkowych wyglądają świetnie. Luksusu łazience dodamy dywanikiem z motywem złotej lub srebrnej nici, a egzotyki chodnikiem w kształcie liścia czy kwiatu.
Dywaniki mają to do siebie, że właściwie tylko przy ich pomocy możemy zupełne inaczej zaaranżować naszą łazienkę. Nic w tak szybkim czasie nie zrobi tego lepiej. Pamiętajmy o tym! Nie zawsze mamy przecież pieniądze by wymieniać meble czy inne sprzęty.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *