Eklektyzm w łazience

By on lis 5, 2014 in Według stylu | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Eklektyzm, to sztuka łączenia różnych wpływów, kompilacja czasami całkowicie odmiennych gatunkowo zjawisk. Łazienka urządzona w takim stylu może zaskakiwać niebanalnością rozwiązań, tworzeniem ciekawych konfiguracji, spajaniem jednego stylu z drugim i uzyskiwaniem w ten sposób czegoś oryginalnego i nowatorskiego. Jeśli czujesz, że twoja kreatywność kipi jak lawa i chce, jak najszybciej wydostać się na powierzchnię, spróbuj urządzić łazienkę w stylu eklektycznym. 

Taka łazienka może być twoją wizytówką, znakiem firmowym twojej wyobraźni. Pokaż wszystkim, że w twojej głowie kwitną piękne kwiaty, zaprezentuj jak można ożywić tak – na pozór – specyficzne miejsce, jak łazienka. Pomyśl o najbardziej odważniej koncepcji jaka przychodzi ci do głowy, a później odrzuć te części pomysłu, które zamiast pasować będą raczej psuły całościowy obraz. Bo co tu dużo nie mówić – łazienka w stylu eklektycznym to nie szablon. To dzieło, to powinno być prywatne dzieło. Trochę niepowtarzalne.

 Do wystroju takiej łazienki pasować będą złote lub srebrne elementy, mogą to być baterie łazienkowe czy baterie umywalkowe. Jeśli poczynimy ten zabieg warto zastanowić się nad płytkami w stylu retro. Jeśli mamy małe lub w ogóle nie mamy okna w łazience światło powinno być trochę silniejsze, żeby wygląd naszej łazienki nie tracił na wartości. Światło nie powinno jednak razić, przeważać powinien klimatyczny półmrok. Jeśli już mowa o oświetleniu, to warto zastanowić się nad ciekawym żyrandolem. W takiej łazience także świetnie sprawdzi się biała, zabytkowa komoda i wielkie lustro, najlepiej z oryginalną ramą. Warto pokombinować z metalem i drewnem, ich połączenie może przynieść ciekawe rezultaty. Czasami może nam się wydawać, że jakieś połączenie nie będzie pasować do łazienki. Ale w tej kwestii chodzi właśnie o wydeptywanie nowych ścieżek i drążenie nowych korytarzy. To ciężka umysłowa i fizyczna praca, która na pewno się opłaci.

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *