Ekologiczna łazienka

By on cze 1, 2011 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Współcześnie ekologia stała się bardzo modna. Szczególnie w dziedzinach takich jak architektura czy dekoracja wnętrz. Oczywiście tego typu mody przynoszą same pozytywne korzyści, dlatego też e pełni pochwalamy ten „pożyteczny trend”.  Cała „ekologia „ polega tu przede wszystkim na stosowaniu naturalnych materiałów oraz na małemu zużyciu energii oraz wody (albo przynajmniej na ograniczeniu zużycia).

Skoro temat dotyczy również dekoracji wnętrz, domyślamy się iż również w łazienkach zaczyna stosować się przyjazne naturze rozwiązania. Producenci wyposażeń łazienkowych w odpowiedzi na ten pozytywny trend i zainteresowanie klientów wypuszczają na rynek coraz to nowsze bio-produkty.

Jednym ze sposobów oszczędzania przyrody jest zastosowanie w łazience ceramicznych płytek podłogowych, które doskonale imitują drewniane deski, a także kamień. Wszytki to jest możliwe dzięki nowoczesnej technologii nadruku HD.

Aby oszczędzić zużycie wody warto zainwestować w baterię termostatyczną. Dzięki możliwości elektronicznej regulacji temperatury możemy raz ustawić temperaturę optymalną i nie marnować wody, jak za każdym razem kiedy ręcznie ustawialiśmy poziom ciepła strumienia. Dodatkowo, jeżeli zakupimy baterię, która posiada słuchawkę prysznicową z napowietrzaczem również zaoszczędzimy zużycie wody.

Cienkie gresowe płytki. Ich zaletą jest to, że zamiast dziesięciu milimetrów mają jedynie od trzech do pięciu. Dzięki temu, przy ich produkcji zużywa się połowę mniej surowca. Dodatkową ich zaletą jest fakt, iż można je kłaść bezpośrednio na stare płytki.

Poza tym, ta jak i w całym domu, powinniśmy również w łazience zastosować oświetlenie energooszczędne.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *