Energooszczędny grzejnik elektryczny

By on sie 1, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

W dużych miastach, w starych kamienicach bardzo często nie ma dostępu do ogrzewania centralnego. Wówczas podczas zimnych miesięcy konieczne jest ogrzewanie pomieszczeń przy pomocy grzejników elektrycznych. Istnieje kilka rozwiązań, dzięki którym możliwe jest obniżenie kosztów korzystania z grzejników elektrycznych.

Decydując się na ogrzewanie domu przy pomocy grzejników elektrycznych, warto jest sprawdzić kilka rozwiązań. Ceny energii idą ciągle w górę, dlatego ważne jest, aby odpowiednio zapewnić sobie komfort ciepłego mieszkania.

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie pieca akumulacyjnego. Jego konstrukcja pozwala na gromadzenie ciepła oraz późniejsze jego oddawanie – nawet przez kilka godzin. Warto jest zatem załadować swój piec podczas tańszej taryfy nocnej, a dzięki temu płacić dużo mniejsze rachunki za energię elektryczną. Dzięki wcześniejszemu naładowaniu pieca możliwe jest ogrzewanie nawet przez cały dzień, nie martwiąc się wyższymi stawkami za energię obowiązującymi w konkretnych godzinach. Dobrym rozwiązaniem są także grzejniki marmurowe.

Dzięki zastosowaniu naturalnego kamienia można ogrzewać wnętrze pomieszczenia poprzez promieniowanie. Producenci oferują także swoim klientom grzejniki elektryczne, które pobierają małą ilość energii. Grzejniki tego typu charakteryzują się przede wszystkim innym wykonaniem – aluminiową obudową, a wewnątrz ceramicznym rdzeniem. Aluminium bardzo szybko się nagrzewa i zaczyna wcześniej oddawać ciepło do otoczenia.

Płyta ceramiczna jest z kolei idealnym akumulatorem ciepła – przy jednoczesnym wolnym jego oddawaniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstają grzejniki, które bardzo szybko się nagrzewają i jednocześnie wolno oddają ciepło do otoczenia. Dzięki temu pobór energii jest dużo niższy niż ten obserwowany w tradycyjnych piecykach elektrycznych. Innym przykładem taniego grzejnika elektrycznego jest ten, który wyposażony jest w radiator. Radiator wykonany jest z blachy aluminium o grubości zaledwie 0,2 milimetra, w którym zostały umieszczone spirale grzewcze. Pomimo niewielkich rozmiarów radiatora posiada on bardzo dużą powierzchnię grzewczą, a przez to jest on bardzo wydajny przy niewielkim poborze energii.

Dzięki odpowiedniemu wyborowi grzejnika elektrycznego możliwe jest tanie i skuteczne ogrzewanie domu. Warto zwracać uwagę na wykonanie i sposób działania danego modelu. Więcej tutaj.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *