Firany i zasłony w łazience – czy to dobry pomysł?

By on sie 10, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Połączenie firanek i zasłon to wnętrzarska klasyka. Sprawdzają się znakomicie w stylizacji pokoju dziennego, sypialni czy jadalni. Czy jednak równie dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie ich w aranżacji łazienki?

Łazienka wyposażona w przynajmniej jedno okno jest znacznie funkcjonalniejszym pomieszczeniem niż te, w których okna brakuje. Dopływ naturalnego światła sprawia, że wnętrze jest przyjaźniejsze i lepiej się prezentuje. Oznacza to jednak również konieczność jego skutecznego zasłonięcia – tylko w ten sposób zapewnimy sobie poczucie prywatności. Zazwyczaj w oknach łazienkowych wieszamy rolety lub żaluzje. A gdyby tak zastąpić je zasłonami?

Łazienka z charakterem

wystrój łazienka

W łazienkach panują specyficzne warunki – jest tu wilgotno i zazwyczaj cieplej, niż w pozostałych częściach mieszkania. Jeśli pomieszczenie nie jest należycie wentylowane, w łazience mogą rozwijać się grzyby i pleśń. Dlatego właśnie jeśli chcemy zdecydować się na firany lub zasłony w łazience, musi ona posiadać odpowiednią wentylację, najlepiej mechaniczną. W przeciwnym razie tkanina mogłaby ulegać zawilgoceniu, a karnisz z czasem mógłby skorodować. Na temat wyboru karniszy, praktyczne informacje możemy znaleźć w artykule pt. Na co zawrócić uwagę wybierając karnisz?

Ponadto firany i zasłony sprawdzą się znacznie lepiej w większych łazienkach, niż w niewielkich pomieszczeniach. W małych łazienkach łatwiej po prostu o zachlapanie materiałów wodą.

Upięcia

łazienka

Jeśli z decydujemy się na firany lub zasłony w pomieszczeniu, warto postawić na ich upinanie. Dzięki temu materiał nie tylko będzie się efektownie układał, ale również zminimalizujemy ryzyko zachlapania tkaniny. Tego typu zabiegi aranżacyjne ciekawie urozmaicą stylizację.

Alternatywą dla zasłon w łazience są rolety rzymskie. Wykonane są zazwyczaj z wytrzymałej tkaniny, która po zwinięciu  mechanizmu układa się w efektowne fałdy. W ten sposób uzyskamy wrażenie przytulności oraz funkcjonalny system zasłaniający okno.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *