Innowacyjne i nowoczesne baterie łazienkowe

By on wrz 20, 2012 in Nietypowe rozwiązania, Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Jak już wczoraj pisaliśmy, nowoczesne technologie i elektronika to nie tylko komputery i smartfony, coraz częściej zaawansowane podzespoły znajdują zastosowanie w łazience. Prysznice i krany pełne elektroniki stanowią coraz większy procent rynkowej oferty.

Tym razem za przykład mogą tu służyć rozwiązania proponowane przez firmę Oras, producenta armatury łazienkowej z Finlandii, posiadającego długą, 57-letnią historię swojej działalności, w której zawsze pod względem technologii i innowacyjnych rozwiązań wyprzedzał swój czas. Obecnie Oras posiada całą linię baterii łazienkowych mających ograniczać zużycie wody do minimum. W tym celu promują między innymi krany łazienkowe uruchamiane bezdotykowo, które zapewniają, że woda będzie płynąć tylko wtedy, kiedy naprawdę będziemy jej potrzebować. Rozwiązanie takie to dziś standard w wielu publicznych toaletach, ale powoli też wkracza do zwykłych domów. Oprócz oczywistych korzyści z oszczędzania wody (i co za tym idzie: pieniędzy za rachunki) w grę wchodzą również względy estetyczne i higieniczne – kranu na fotokomórkę nie musimy dotykać, aby go odkręcić i zakręcić, unikamy więc ciągłego zachlapywania go wodą, a co za tym nie musimy go czścić tak często, aby dobrze wyglądał.

Jeszcze ciekawiej prezentują się baterie Oras Eterna, przeznaczone do wanien i pryszniców. Oferują one bowiem bardzo rozbudowane opcje. Po pierwsze, wystarczy nacisnąć w nich tylko jeden przycisk, aby od razu otrzymać strumień wody o najbardziej optymalnym ciśnieniu. Po drugie, specjalna lampka poinformuje nas, czy nasza kąpiel jeszcze jest ekologiczna i oszczędna (za pomocą koloru zielonego), czy też zużyliśmy już za dużo wody (za pomocą koloru czerwonego). Po trzecie wreszcie, termostat zagwarantuje nam, że raz wybrana przez nas temperatura pozostanie stała i nie trzeba poświęcać czasu (oraz wody), aby ją za każdym razem regulować od początku, płynąca woda nie stanie się też nagle lodowato zimna czy zbyt gorąca, jak to ma często miejsce w przypadku tradycyjnych pryszniców.

Rozwiązania te prezentują się więc naprawdę ciekawie, a z czasem ich koszty będą tanieć, więc zapewne tak wygląda przyszłość naszych łazienek. Przyszłość niedaleka, bo właściwie już w tej chwili tego typu urządzenia są powszechnie dostępne – produkty Orasa można znaleźć chociażby w internetowym sklepie Leroy Merlin.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *