Jak być bezpiecznym w łazience?

By on lut 15, 2015 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Wykańczając mieszkanie i jego wszystkie pomieszczenia, powinniśmy wziąć pod uwagę własne bezpieczeństwo. Nikt przecież nie chciałby we własnym domu wpaść we własne aranżacyjne pułapki. A stać się tak może, jeśli przez własną nieuwagę nie dopilnujemy jakiegoś drobiazgu. W pomieszczeniu jakim jest łazienka takich szczegółów jest mnóstwo. W tym pomieszczeniu o niektóre elementy trzeba szczególnie zadbać, by zapobiec nieszczęściu.

Pamiętajmy, żeby wszystkie szafki były dobrze dokręcone – to oczywiście dotyczy wszystkich pomieszczeń w naszym domu niezależnie od ich funkcji. Oświetlenie w łazience jest szczególnie narażone na „niebezpieczne przypadki”. Wystarczy zbyt nisko zawieszona lampa – woda z prysznica, która „uderzy” w żarówkę spowoduje jej pękniecie, a szkło rozproszy się po całej łazience. Warto zatem zadbać o odpowiednie oświetlenie łazienkowe, które znajduje się zwykle tuz pod sufitem.

Kolejnym częstym niedopatrzeniem są uchwyty przy kabinach prysznicowych. Kiedy chcemy się za nie złapać, po prostu odpadają… A wystarczyło dobrze je dokręcić. Uważajmy też na taki drobiazgi jak dywaniki łazienkowe. Wychodząc mokrą stopą z łazienki, możemy poślizgnąć się na nim. Co w takim przypadku? Podklejmy nasz dywanik taśmą antypoślizgową i gotowe! Wszystkie elementy przykręcane lub przyklejane do ściany, trzeba bardzo dokładnie i mocno przymocować. Nie zostawiajmy więc wieszaków, półek, kaloryfera na ślepy los – odpadnie czy też nie.

Sprawdzenie kilku śrubek nie zajmie nam dużo czasu, a sprawi, że będziemy czuli się bezpiecznie we własnej łazience. Bezpieczeństwo powinno być zatem na pierwszym miejscu. Czasem warto zrezygnować z kilku „niebezpiecznych” dodatków. Jeśli jednak są nam niezbędne by uzyskać dany efekt wnętrza, musimy pamiętać, by dokładnie sprawdzić każdy, nawet najmniejszy szczegół. Łazienka to więc nie tylko wspaniale relaksacyjne miejsce ale i miejsce w którym może się wiele wydarzyć.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *