Jak dobrać dodatki do łazienki?

By on sty 22, 2015 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

kosmetykiMoże się wydawać, że starannie dobrane dodatki są raczej domeną pokojów dziennych. Nic bardziej mylnego – odpowiednie akcesoria przyciągają nasz wzrok także w łazience. Przy aranżacji łazienki, podobnie jak innych pomieszczeń, warto zadbać o spójność dodatków.

Stojąc w supermarkecie na dziale z akcesoriami łazienkowymi zdajemy sobie sprawę, jak ogromny jest ich wybór. Nie powinniśmy dokonywać szybkich i nieprzemyślanych wyborów – źle dobrane dodatki mogą rzutować na wyglądzie całej łazienki. Wszystkie dodatkowe akcesoria łazienkowe powinniśmy dopasować do stylizacji całego pomieszczenia.

Przy wyborze dodatków powinniśmy być przede wszystkim konsekwentni. Wybór dodatków do łazienki jest ogromny – dostępne są w różnych kształtach, wzorach i kolorach, dlatego najlepiej dobierać dodatki z jednej linii. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego chaosu w naszej łazience.

W zależności czego potrzebujemy w naszej łazience, możemy zdecydować się na różne. Nie każdy z nas będzie potrzebował specjalnego pojemnika na waciki, ale oczywiście mamy możliwość zakupienia go. Z akcesoriów wiszących w naszych łazienkach najczęściej pojawiają się papiernice (z klapką lub bez), haczyki na ręczniki, mydelniczki (szklane, metalowe, plastikowe i druciane) lub dozowniki na mydło w płynie, uchwyty na szczoteczki do zębów. Większość z tych elementów dostępnych jest również w wersji bez mocowań, do postawienia na umywalce czy półce.

3

 Jeżeli decydujemy się na powieszenie dodatków na stałe, to nie powinniśmy raczej martwić się ich montażem. Większość z nich montowana jest na wkręty, które zazwyczaj są dołączone w zestawie. Elementy te powinny być wytrzymałe na obciążenia, dlatego raczej nie poleca się innego sposobu montażu. Na rynku dostępne są akcesoria łazienkowe przyklejane klejem lub na przyssawki. Niestety takie rozwiązania nie są zbyt trwałe, akcesoria szybko się odczepiają. Ze względu na to że mają często kontakt z wodą przy zakupie powinniśmy zwrócić także uwagę na trwałość materiału z którego są wykonane.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *