Jak samodzielnie wymienić syfon w umywalce?

By on lis 13, 2014 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Zdarzają się takie sytuacje kiedy coś nieprzyjemnie pachnie w naszej kuchni lub łazience. Dodatkowo z naszego kranu cieknie brudna, mętna woda. Co wtedy poradzić?
Nie dzwońmy od razu do hydraulika. Zapewne po prostu zepsuł lub zapchał się syfon od umywalki. Taka awarię możemy skutecznie naprawić sami bez dużych kosztów.
Pierwszym znakiem niedrożnego syfonu jest zły odpływ wody. Elementów, które mogą zapchać nasze rury to np. włosy, resztki nierozpuszczonego mydła.

zlew
Rozmontowanie syfonu umywalki nie jest niczym skomplikowanym. Po prostu odkręcamy wszystkie elementy nad wiadrem, tak by nie rozlać wody, która zalega w syfonie po podłodze. Następnie oczyszczamy go pod gorącą wodą ze wszystkich elementów, które w nim znajdziemy.
Najtrudniejszym elementem jest ponowne złożenie syfonu do takiego stanu, w jakim był na początku.

Montujemy wszystkie łączniku na rurach bardzo powoli i dokładnie, jeśli źle dokręcimy jakikolwiek z nich, będziemy go odkręcać ponownie.
Po dokręceniu wszystkich elementów nalewamy wody do umywalki i sprawdzamy czy nie cieknie woda.
Warto pamiętać, że najlepsze syfony do umywalek są produkowane z tworzyw sztucznych. Materiał ten powoduje, że są znacznie odporniejsze na zniszczenia niż inne.

Aby nie musieć wykonywać tej czynności zbyt często pamiętajmy, że o syfony powinniśmy dbać. Unikajmy wrzucania do umywalki włosów, lepszym wyjściem jest używanie mydła w płynie niż w kostce. Co jakiś czas wlejmy do umywalki zagotowany wrzątek. Woda w tak wysokiej temperaturze być może pomoże rozpuścić zalegające nieczystości.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *