Jak samodzielnie zamontować muszlę klozetową?

By on cze 27, 2015 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Z pewnością działania w tym kierunku rozpocząć należy od zgromadzenia wszystkich niezbędnych przedmiotów i narzędzi.

Pierwszym, głównym i najważniejszym jest oczywiście miska sedesowa, następnie – dopasowana do niej, najlepiej w kompakcie wc, spłuczka, deska sedesowa, elastyczne przyłącze, które posłuży to uformowania odpływu, klucz, wężyk, kulkowy kranik oraz mocowania. Do wszystkiego przyda się z pewnością wiertarka.

Rozpocząć należy od ustawienia wszystkich elementów „na sucho” w miejscu, w którym chcemy zamontować toaletę, tak aby sprawdzić, czy wszystkie elementy do siebie pasują i czy przykładowo, miejsce na odpływ jest wystarczające, aby zamontować przyłącze

Gdy dopasujemy muszlę kompaktową do odpływu, dopiero wówczas możemy zabrać się za wywiercanie dziur, które posłużą nam do montażu.

Bardzo ważną rzeczą podczas wiercenia w podłodze jest to, ze z pewnością jest ona wyłożona płytkami ceramicznymi lub innym tego typu materiałem. Aby płytki nie pękły więc, należy używać jak najniższych obrotów i absolutnie zrezygnować z wiertarki udarowej.

Do wywierconych dziur, za pomocą młotka wbijamy plastikowe kołki, pod śruby. Teraz należy powrotem postawić muszlę na miejscu, upewniając się, że otwory dobrze do siebie pasują.

Teraz na śruby zakładamy plastikowe ochronki, które podczas wkręcania zabezpieczą ceramikę. Wkręcamy za pomocą wkrętarki i na górę zakładamy zapinki, które estetycznie zakryją główki śrub.

Po wykonaniu tych czynności należy sprawdzić, czy toaleta na pewno się dobrze przymocowana i czy nie wyłapujemy choć najmniejszego jej ruszania się.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *