Jak się umyć żeby się nie poślizgnąć, czyli o bezpieczeństwie słów kilka

By on mar 17, 2014 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Wypadki chodzą po ludziach, ale lepiej żeby ludzie chodzili po matach i nic im się działo. Dzisiaj zajmiemy się bezpieczeństwem w łazience, czyli jak uniknąć groźnej sytuacji, która może mieć bardzo poważne konsekwencje. Bo chyba każdy się zgodzi że woda i brak uwagi to bardzo źle rokujące połączenie.

Mało jest miejsc w domu równie niebezpiecznych w przypadku stracenia równowagi co łazienka. Dlatego zacznijmy od podstaw czyli podłogi.

Dywaniki

Najpowszechniejsze rozwiązanie, dywaniki grzeją stopy, są miłe w dotyku i ładnie wyglądają. Dobrze jeszcze aby nie ślizgały się po postawieniu na nich nogi, więc lepiej zaopatrz się w cięższy model o grubym splocie. Większość z nich posiada podbicie które zapewnia dobrą przyczepność, która spada jednak pod wpływem zalania. Także uważaj, jeśli Twój dywanik jest w miejscu narażony na ciągłe działanie wody, zastanów się nad odporniejszym modelem. Taka włochata podkładka idealnie nadaje się na miejsca w których siedzisz i stoisz dłużej – przed umywalką i w pobliżu toalety. Dywanik jest narażony na częste zabrudzenia, więc szukaj modelu który możesz wyprać w pralce bez straty koloru. Dostępne są w wielu kolorach i kształtach.

Maty na podłogę

Kluczowym i niebezpiecznym momentem korzystania z łazienki jest wychodzenie spod prysznica lub wanny, często z ręcznikiem na głowie i oślepieni parą. Dlatego potrzebujemy pewnego oparcia dla mokrej stopy. Zapewni ją nam solidna mata wykonana z tworzyw sztucznych lub pianki. Zbiera ona sporo wilgoci, ale cały czas pozostaje nieruchoma. Pamiętaj że zbiera dużo brudu, więc musi być łatwa do zwinięcia i odczyszczenia. Oferta kolorystyczna jest szeroka, a mamy także specjalne wielobarwne wzorzyste maty, które na pewno spodobają się dzieciom.

jasne wnętrze

Maty antypoślizgowe

Szczególnie przydatne w przypadku gdy z łazienki korzystają dzieci, osoby starsze lub inni którzy mają problem z wychodzeniem z wanny lub brodzika. Mata może zostać po prostu położona na dno lub przytwierdzona na stałe. Wykonana jest zazwyczaj z miękkiego i łagodnego dla stóp PVC lub gumy. Jeśli spód Twojego miejsca kąpieli ma niecodzienny kształt z łatwością przytniesz matę do swoich potrzeb. Dostępna w różnych kolorach, a także wersji transparentnej, dla traktujących je jako konieczność, nie element wystroju.

Uchwyty

Szczegół który łatwo przeoczyć, ale diabeł tkwi właśnie w nich. W kryzysowym momencie solidna poręcz może być naszą ostatnią deską ratunku. Służy także jako podpora przy wstawaniu, a w wolnych chwilach możesz trzymać na niej gąbkę.

Bezpieczeństwo w łazience to nie żart – wedle badań to drugie pod względem groźnych wypadków pomieszczenie w domu. Dlatego zadbaj o odpowiednie materiały a wyjdziesz z każdych opałów suchą stopą. Po najlepsze rozwiązania dla łazienek zapraszamy na stronę Castoramy do sekcji łazienkowej: http://www.castorama.pl/katalog-produktow/lazienka.html gdzie w ramach świętowania 17 urodzin marketu na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Źródło zdjęć: flickr.com

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *