Jak stworzyć funkcjonalną łazienkę?

By on sty 27, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Urządzenie funkcjonalnej łazienki – dużej i wygodnej – musi się odbyć już na etapie dobrego projektu. Mając do dyspozycji dużą łazienkę można podzielić ją na kilka funkcjonalnych stref. Wygodna łazienka to przede wszystkim odpowiednie jej urządzenie.

Duża łazienka to możliwość wyodrębnienia w niej osobnych miejsc np. na umywalkę czy prysznic – resztę niezbędnych elementów łazienki można bardzo sprytnie schować za ściankami. Dzięki temu łazienka wyda się jeszcze większa, a uwydatnione zostaną właśnie prysznic i umywalka. Jeżeli potrzebujemy szybko skorzystać łazienki takie rozwiązanie jest najlepsze. Z prysznica z reguły korzysta się bardzo szybko, tak samo jak z umywalki.

Jeżeli łazienka jest duża, to wannę można ukryć za przesuwną ścianką. Dzięki temu miejsce na długie kąpiele jest skrzętnie ukryte i przeznaczone wyłącznie dla nas. Dzięki takiemu podziałowi zyskujemy podział na dwie strefy. Jeżeli mamy dużo wolnego czasu wówczas wanna schowana za ścianką po drugiej stronie od wejścia jest idealnym rozwiązaniem.

Niejednokrotnie podział na strefy może zostać z góry narzucony przez wygląd łazienki – już z poziomu projektowania. Może się zdarzyć, że pomieszczenie przeznaczone na łazienkę posiada wnęki i nieregularne kształty, wówczas urządzanie łazienki jest nieco trudniejsze, jednak nie niemożliwe.

Wnęka w takim pomieszczeniu idealnie wówczas nadaje się do jej zagospodarowania poprzez umieszczenie tam np. prysznica lub WC. Jeżeli nasza łazienka ma kształt kwadratu lub prostokąta, a chcielibyśmy bardziej podkreślić podział na strefy, wówczas można zastosować element ścianek lub postawić niewysokie murki, które jednocześnie mogą posłużyć za półki.

Należy jednak pamiętać o tym, że planowanie łazienki jest skuteczne i efektywne dopiero wówczas kiedy jest jeszcze ona na papierze. Dzięki temu możliwe jest zaplanowanie, gdzie postawi się poszczególne wyposażenie. Wszystko związane jest z wyprowadzeniem instalacji. Jeżeli mamy pomieszczenie z wyprowadzoną instalacją, to wówczas mamy dużo mniejsze pole do popisu – musimy się stosować bowiem już do istniejącej instalacji.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *