Jak urządzić dużą łazienkę?

By on lut 19, 2015 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

luksusowa lazienkaZazwyczaj problemem jest małe wnętrze łazienki. Są jednak sytuacje, co prawda sporadyczne ale są, że kompletnie nie mamy pomysłu na aranżację dużej przestrzeni łazienkowej. Trudno w to uwierzyć, ale jednak.

Skąd się bierze ten problem:

Teoretycznie duża łazienka nie powinna być problematyczna, przecież każdy o takiej marzy. Zastanawiając się jednak szerzej nad tym tematem możemy zauważyć pewne komplikacje. Nie każdego stać na dużą wannę z hydromasażem postawioną w głównym miejscu pomieszczenia. Wtedy byłoby zbyt łatwo.

Jak zatem wykorzystać te przestrzeń by jej niepotrzebnie nie stracić?

Na jednej ścianie zamontujmy szafę wnękową. Na rynku powinniśmy odnaleźć coś w przystępnej cenie. Możemy ją poszerzać w zależności od tego ile miejsca posiadamy. W takiej szafie schowamy wszystko co nie powinno być widoczne. Możemy również zastąpić ją składzikiem, którego np. w domu nie posiadamy. Tak duża łazienka to również całkiem dobry pomysł na pralnię. Z jednej strony możemy zamontować sznury na których zawiesimy mokre rzeczy np. podczas zimy kiedy nie ma możliwości wysuszenia rzeczy na świeżym powietrzu.

Jeżeli nie chcemy montować sznurów na stałe zostawmy sobie miejsce na przenośne suszarki, które będziemy mogli rozłożyć w razie potrzeby.
Duża łazienka daje nam możliwość zamontowania w niej i wanny i prysznica. Warto z tego skorzystać. Prysznic jest bowiem dobrą alternatywą na co dzień, wanna natomiast od święta do długich, relaksujących kąpieli.
Dodatkowo w takich przypadkach można zainwestować np. w suszarki do prania, bidety, czy dwie umywalki, kiedy posiadamy większą rodzinę.
Wreszcie w dużych luksusowych łazienkach nie zapominajmy o ogromnych lustrach koniecznie podświetlanych dla większego efektu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *