Jak urządzić łazienkę, by zawsze lśniła czystością?

By on gru 13, 2014 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Łazienka to pomieszczenie, które bardzo szybko i łatwo ulega zabrudzeniom. Gdy nie jest regularnie czyszczona, myta i pucowana, może stać się zagrożeniem dla domowników. Jak ją urządzić, by zawsze była czysta jak łza?

W dzisiejszych czasach utrzymaniu czystości towarzyszą nowoczesne rozwiązania technologiczne stosowane w sprzętach różnego rodzaju. Można zatem zainwestować w wannę lub kabinę prysznicową, które są odporne na brud. Przełomowym rozwiązaniem są meble i sprzęty, które możemy podwiesić. Dzięki temu zyskujemy przestrzeń na podłodze oraz możliwość łatwiejszego jej umycia bez przesuwania pralki czy szafki. Świetnym rozwiązaniem są również systemy do zabudowy. Możemy wybierać w różnego rodzaju stelażach podtynkowych pod miskę WC, umywalkę, bidet czy pisuar. Takie stelaże można montować zarówno do ścian murowanych, jak i ścian działowych. Ich konstrukcja składa się z metalowych ram z przyłączami i elementów montażowych, a w wypadku toalety także ze zbiornika spłukującego.

Aby ułatwić sobie sprzątnie łazienki i czyszczenie wszystkich powierzchni i urządzeń, powinniśmy postawić na nowoczesne materiały. Najpraktyczniejsze są powierzchnie akrylowe. Są one bardzo łatwe do wyczyszczenia, nie osadza się na nich kamień, a wierzchnia farba proszkowa ogranicza proces rozprzestrzeniania się bakterii. Urządzenia pokryte akrylem nie będą wchodziły w żadne reakcje z preparatami czyszczącymi. Są też odporne na szkodliwe grzyby. Można dodatkowo wybrać urządzenia z powłoką hydrofobową, do której nie przywiera bród, dzięki czemu do jej codziennego mycia wystarczy wilgotna ściereczka.

czysta łazienka

Wanny stalowe wcale nie oznaczają pracochłonnego czyszczenia z użyciem ostrych środków żrących. Ich nowoczesne wersje posiadają cienką, elastyczną warstwę emalii, dzięki której są odporne na uciążliwe zabrudzenia, uderzenia i zarysowania. Poza tym taka emalia nie ma porów, nie elektryzuje się, co powoduje, że brud i kurz nie mają gdzie się zbierać. Taką powierzchnię jest zdecydowanie łatwiej umyć.

Innym sprzętem, który ułatwia nam sprzątanie, są baterie podtynkowe, których elementy instalacyjne montuje się w ścianie. Dzięki temu mamy mniej do czyszczenia, bo „wystają” tylko pokrętła, dysze i wylewki.

W łazience zawsze najwięcej mycia jest przy kabinie prysznicowej. Co można zrobić, by ułatwić sobie to zadanie? Postawmy na kabinę z powłoką hydrofobową. Dzięki niej drobne krople łączą się w większe i spływają bez problemu wraz z nieczystościami, nie tworząc przy tym zacieków. Ponadto brud nie przylega tak łatwo do takiej kabiny, a ten, który jednak się osadza jest bardzo łatwy do usunięcia. Warto także zainwestować w specjalny środek impregnujący, który samodzielnie nanosi się na ścianki kabiny. Taki preparat przez wiele miesięcy chroni kabinę przed osadzaniem się różnych nalotów. Czystości sprzyjają także suwaki samoregulujące, które mocuje się na górze i na dole drzwi prysznicowych. Umożliwiają one swobodne poruszanie i odchylanie drzwi.

sprzatanie łazienki

Czystość łazienki można zapewnić sobie dzięki kilku łatwym trikom i nowoczesnym rozwiązaniom. Warto zainwestować na początku, podczas aranżowania swojej łazienki, by później nie wydawać fortuny na drogie środki czyszczące i nie tracić tak ważnego dziś czasu na sprzątanie.

 

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *