Jak urządzić łazienkę dla singla?

By on paź 28, 2014 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Nie da się nie zauważyć, że granica wieku, w którym zakładana jest rodzina przesuwa się coraz wyżej. W naszym wieku, nasze babki miały co najmniej dwójkę dzieci, kilkuletni staż małżeński, a także swoje mieszkanie. Nas, wiecznych singli co najwyżej stać na małą kawalerkę, w której poza urządzeniem głównego pomieszczenia, będziemy musieli urządzić łazienkę. I na tym się właśnie skupimy – jak urządzić łazienkę dla singla?

lazienkaŁazienka dla singla powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Wynika to chociażby z faktu niewielkich wymiarów pomieszczenia, w której bez względu na powierzchnię pomieszczenia musimy zmieścić najważniejsze elementy. Są nimi prysznic (rzadko wanna), umywalka, wc oraz szafki na kosmetyki.  Bardzo często, młodzi ludzie lubią żyć zgodnie z obowiązującymi trendami. Dlatego wiele firm oferuje nowoczesne rozwiązania zarówno pod względem funkcjonalnym jak i designu. Często spotykane są niestandardowe kształty i kolorystyka. Aranżacja takiej łazienki nierzadko przynosi nowoczesny i niecodzienny efekt.

Warto zauważyć, że aranżacja łazienki powinna być związana przede wszystkim ze sprzętami niewielkich rozmiarów. Mała pralka (typu slim), małe szafki, mały prysznic. Pamiętajmy, że ze względu na brak większej liczby osób w mieszkaniu możemy sobie pozwolić na więcej mniejszych elementów. Do wyboru, do koloru.

Kolorystyka niewielkiej łazienki powinna być utrzymywana w jasnej tonacji. Jasne kolory bowiem optycznie powiększają pomieszczenie. Dzięki temu, wizualnie zyskamy kilka centymetrów tu i ówdzie. Co więcej, ważna jest także gra światłem i lustrami. Większe lustro na wprost wejścia sprawi, że poprzez odbicie wnętrza, przestrzeń łazienki stanie się większa. Podobnie będzie w przypadku użycia świateł. Kilka źródeł światła sprzyja powiększeniu wnętrza.

Życie singla zmienne jest. Nie aranżujmy zatem łazienki na siłę. Jeśli mamy możliwość zostawienia  miejsca w łazience na dodatkowe elementy, zróbmy to. Kto wie, kiedy łazienka singla zamieni się w łazienkę dla dwóch osób?

lazienka

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *