Jak urządzić łazienkę w stylu retro?

By on maj 27, 2016 in Bez kategorii | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym nie tylko dbamy o higienę i załatwiamy potrzeby fizjologiczne. To także znakomite miejsce do relaksu np. w trakcie długiej gorącej kąpieli. Dlatego właśnie należy dołożyć szczególnej staranności do aranżacji łazienki. Receptą na to może być styl retro. Oto kilka wskazówek pomocnych przy urządzaniu łazienki w stylu retro.

Styl retro jest modny nie tylko we wnętrzach. Ubrania z niedalekiej przeszłości czy różnego rodzaju gadżety z czasem powracają do łask i zyskują nowe życie. Łazienka może być znakomitym miejscem do eksperymentów ze stylem retro.

Retro podłoga i ściany

W wystroju łazienki niebagatelną rolę odrywają ściany oraz podłoga, a raczej kafle, jakimi je obłożymy. Aby uzyskać aranżację odpowiadającą w stylowi retro możemy zdecydować się np. na kontrastowe połączenie czerni i bieli. Bardzo efektownie prezentują się np. mozaiki utrzymane w tej tonacji. Natomiast jeśli jesteśmy zwolennikami odważnych rozwiązań, ciekawym pomysłem będzie pokrycie ścian w łazience boazerią angielską.

Meble z przeszłości

Aby faktycznie w łazience unosiła się aura stylu retro, nie możemy zapominać o starych lub stylizowanych meblach. Zamiast nowoczesnej szafki umywalkowej z szufladami możemy w tym celu przerobić np. stara komódkę pamiętającą czasy PRL-u. Wiele takich mebli można znaleźć na aukcjach internetowych czy na targach staroci. Równie ciekawym pomysłem będzie np. wykonanie półki pod umywalkę ze starej podstawy do maszyny do szycia.

Sprzęty łazienkowe

Ciekawym zabiegiem stylizacyjnym będzie również wykorzystanie sprzętów łazienkowych stylizowanych na retro. Np. wolnostojąca, emaliowana wanna zaopatrzona w stylizowane baterie w kolorze mosiądzu. Akcesoria tego typu można znaleźć na:

http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/armatura-lazienkowa/baterie.html

Dekoracje

Ważnym elementem stylu retro są naturalnie dekoracje. Będą to przede wszystkim obrazki lub plakaty utrzymane w kolorze sepii. Ponadto zamiast tradycyjnych pojemników na mydło czy płyny do płukania możemy wybrać efektowne butle ciemnego szkła, opatrzone odpowiednimi etykietami. Ciekawie prezentować będą się również różnego rodzaju koszyki-druciaki czy miedziane lampiony.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *