Jak urządzić łazienkę w stylu retro?

By on Maj 27, 2016 in Bez kategorii | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym nie tylko dbamy o higienę i załatwiamy potrzeby fizjologiczne. To także znakomite miejsce do relaksu np. w trakcie długiej gorącej kąpieli. Dlatego właśnie należy dołożyć szczególnej staranności do aranżacji łazienki. Receptą na to może być styl retro. Oto kilka wskazówek pomocnych przy urządzaniu łazienki w stylu retro.

Styl retro jest modny nie tylko we wnętrzach. Ubrania z niedalekiej przeszłości czy różnego rodzaju gadżety z czasem powracają do łask i zyskują nowe życie. Łazienka może być znakomitym miejscem do eksperymentów ze stylem retro.

Retro podłoga i ściany

W wystroju łazienki niebagatelną rolę odrywają ściany oraz podłoga, a raczej kafle, jakimi je obłożymy. Aby uzyskać aranżację odpowiadającą w stylowi retro możemy zdecydować się np. na kontrastowe połączenie czerni i bieli. Bardzo efektownie prezentują się np. mozaiki utrzymane w tej tonacji. Natomiast jeśli jesteśmy zwolennikami odważnych rozwiązań, ciekawym pomysłem będzie pokrycie ścian w łazience boazerią angielską.

Meble z przeszłości

Aby faktycznie w łazience unosiła się aura stylu retro, nie możemy zapominać o star