Jak wybrać kabinę z hydromasażem?

By on kw. 30, 2015 in Porady, Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Kabina z hydromasażem to marzenie wielu Polaków, szczególnie tych, którzy pracują do późna i mają mało czasu na relaks. Dzięki skorzystaniu z urządzenia mogą odprężyć się i rozluźnić spięte po wyczerpującym dniu mięśnie. Wybranie odpowiedniej kabiny nie jest jednak takie proste – warto zastanowić się, czego dokładnie potrzebujemy i jakie aspekty urządzenia są dla nas najważniejsze.

Kabina masażowo-parowa

Najchętniej wybieranym produktem w tym zakresie jest kabina masażowo-parowa. To kompleksowo działające urządzenie ma liczne zalety: zajmuje dużo mniej miejsca niż wanna, jest łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu, a przede wszystkim – jego cena wciąż spada, dzięki czemu coraz więcej osób jest w stanie pozwolić sobie na taki zakup. Na ogół urządzenia tego typu oferują różnorodne opcje hydromasażu. Dzięki temu można wybrać zarówno prosty masaż wodny, polegający na skierowaniu pojedynczych strumieni z zamontowanych dysz na kąpiącego się, jak i skorzystanie z górnego natrysku, zwanego deszczowym; modele niektórych marek umożliwiają nawet aromaterapię czy chromoterapię.

Dobre = markowe

Planując zakup kabiny z hydromasażem musimy przygotować się na spory wydatek – jest to jednak sprzęt, który może posłużyć nam przez wiele lat. Jeśli chcemy jednak, by tak się stało, postawmy na znane i sprawdzone marki dostępne np. w marketach budowlanych. Zrezygnujmy z kupowania podejrzenie tanich produktów, które często nie posiadają odpowiednich atestów i pochodzą od nikomu nieznanych producentów. W przypadku kabin sprawdza się zasada, że dobre = markowe.

Akryl, dysze i montaż

Decydując się na zakup kabiny musimy zwracać uwagę na rodzaj materiałów, z jakiej jest wykonana oraz na sposób montażu. Po pierwsze, warto wybrać urządzenia wykonane z akrylu – długo utrzymują kolor i są łatwiejsze w czyszczeniu. W przypadku dysz należy natomiast pamiętać o ich odpowiedniej wysokości i średnicy, co powinno znacząco wpłynąć na komfort zażywanej kąpieli. Ostatnim zagadnieniem jest montaż- najlepiej, jeśli podejmie się go specjalista, dzięki czemu zyskamy pewność, że nic nie będzie przeciekać.

prysznic

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *