Jak wybrać najlepsze meble łazienkowe?

By on paź 24, 2014 in Wyposażenie | 1 comment

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Wbrew pozorom, pytanie zawarte w temacie, nie jest takie oczywiste. Wybór wymarzonych mebli łazienkowych wcale nie zależy wyłącznie od naszych upodobań i zmysłu estetycznego. Przede wszystkim, głównym kryterium, którym musimy się kierować podczas kupowania mebli łazienkowych, jest jej rozmiar. Im mniejsza łazienka, tym mniejsze pole do popisu, ale tym ważniejsze usytuowanie wszystkich jej elementów. Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach, w mieszkaniach, łazienki są naprawdę małe i ustępują miejsca większym pokojom. Coś za coś.

Wybierając meble łazienkowe, dobrze zastanowić się nad wybraniem serii w znanym hipermarkecie budowlanym lub sklepie meblowym, ponieważ to najbardziej praktyczne rozwiązanie. W ten sposób można swobodnie dobrać poszczególne elementy, a w przypadku potrzeby dokupienia danego elementu, nie będzie z tym problemu. Możemy w tych sklepach dowolnie dobierać elementy w taki sposób, by pomieścić je nawet w mikroskopijnej łazience. Dużym plusem jest to, że lustra łazienkowe znajdują się już w tych zestawach, ponieważ często trudno jest je dobrać do wystroju pomieszczenia.

Warto też zastanowić się nad tym, czy nasza wanna ma być zabudowana, jeśli tak, powinniśmy wybrać takie tworzywo, które będzie dobrze komponowało się z meblami.

Gdy już wybierze się meble, koniecznie trzeba również dobrać stylowe dywaniki łazienkowe, które będą ocieplać nasze nogi, gdy wyjdziemy z wanny bądź spod prysznica, przy umywalce i przy toalecie. Ważne jest, by nie były zbyt ciemne i aby dobrze się komponowały.

Finalnie, należy zauważyć, że jeśli łazienka jest naprawdę mała i ślepa (nie ma okna), to nie stawiajmy raczej na ciemne meble i ciemną aranżację, ponieważ optycznie jedynie się ona pomniejszy.

1 Comment

  1. 3esdesign

    5 grudnia 2011

    Post a Reply

    Łazienka to zazwyczaj małe pomieszczenie, które nie powinniśmy zagracać niepotrzebnymi rzeczami. Warto wykorzystać każdy zakamarek pomieszczenia tak, by wnętrze było zaaranżowane w pełni funkcjonalnie. Warto przed aranżacją inspiracji poszukać na różnych stronach poświęconych architekturze wnętrz, gdzie znajdziemy ciekawe i praktyczne rozwiązania, jak odpowiednio wyposażyć naszą małą przestrzeń.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *