Jak zaplanować remont?

By on paź 30, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Planowanie remontu niejednokrotnie może spędzać sen z oczu każdemu, kto nigdy jeszcze tego nie robił. Pierwsza myśl jest taka, że po remoncie nasze mieszkanie lub dom będzie wyglądać idealnie. Potem pojawiają się myśli dotyczące materiałów oraz miejsca, w którym najlepiej je zakupić. Na końcu pojawia się panika i strach przed bałaganem, jaki przyjdzie nam opanować w trakcie remontu.

Jak planować remonty? Dwa sposoby

Planowanie remontu odbywa się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest zatrudnienie specjalistów, a drugim samodzielna praca przy nim. W obu przypadkach nie da uniknąć się bałaganu w naszym domu. Należy odpowiednio zaplanować remont, tak aby nie pozbawić się miejsc potrzebnych do codziennego użytku. Planowanie jednoczesnego remontu kuchni i łazienki jest niezwykle niedogodne i w tym przypadku pozbawiamy się dwóch bardzo ważnych pomieszczeń w domu.

Jak stworzyć plan?

Remont najlepiej zacząć od stworzenia sobie planu. Pierwszym krokiem jest ustalenie terminu, w jakim się on odbędzie. Najlepiej zaopatrzyć się w potrzebne materiały już parę miesięcy wcześniej. Dlaczego? Może się bowiem okazać, że wybrany przez nas wzór, czy kolor jest dostępny jedynie na zamówienie. Niedostarczenie materiałów ekipie remontowej na czas, skutkować może wydłużeniem się prac.

Planując remont, należy odpowiednio zaplanować wszystkie kroki. Decydując się na poważny remont, niejednokrotnie zmuszeni jesteśmy do wyburzania ścian, wymiany okien, czy prac związanych z instalacją wodną i kanalizacyjną, jak również prac związanych z  instalacją elektryczną. Dużo mniej uciążliwe są prace związane np. z montażem drzwi wewnątrz pomieszczeń, szpachlowaniem ścian, czy ich późniejszym malowaniem. Najmniej inwazyjne i uciążliwe są prace wykończeniowe. Skupiają się one bowiem głównie na drobnych naprawach i eliminacji usterek. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

head-883448_960_720

Skala trudności

Decydując się na rozpoczęcie remontu, należy mieć przede wszystkim na uwadze uciążliwość prac. W przypadku wymiany instalacji elektrycznej lub wodnej należy zabrać pod uwagę możliwość częściowego wyprowadzenia się z mieszkania. Brak dostępu do wody i elektryczności jest niezwykle uciążliwy.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *