Jaka kabina prysznicowa do naszej łazienki?

By on sie 21, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Jeśli zastanawiamy się, co wybrać do łazienki, czy lepsza będzie wanna, czy kabina prysznicowa, to wiedzmy, że więcej zalet ma kabina prysznicowa. To ekologiczne rozwiązanie, oszczędzamy wodę i przestrzeń w łazience. Nie jest jednak tak łatwo dobrać odpowiedni model, jakie mamy rodzaje, które będą pasować do naszej łazienki?

Kabina wolnostojąca

Pierwszy model – kabiny wolnostojące są przeznaczone do dużych łazienek. Pasują też do tak zwanych salonów kąpielowych, w których jedynym ograniczeniami jest budżet. Kabiny wolnostojące prezentują się rewelacyjnie, więc jeśli mamy dużą łazienkę i zależy nam na stylowości wnętrza, to jest to idealny wybór.

Kabina przyścienna

Inny rodzaj to kabiny przyścienne i jak sama nazwa wskazuje, jedna ze ścian kabiny przylega do ściany łazienki. Tam też jest zamontowana bateria. Takie kabiny najczęściej zbudowane są na planie półkola, prostokąta, a także innego wielokąta.

love-romantic-bath-candlelight-large

Kabina narożna

Narożne są zaś najczęściej wybierane, bo są doskonałe do niewielkich łazienek. Stykają się z dwoma narożnymi ścianami, a ich ważnym atutem jest to, że mamy ogromny wybór w tym zakresie. Jest wiele wzorów, więc z łatwością można znaleźć coś dla siebie. Takie kabiny mogą być wpisane w ćwiartkę koła, kwadrat, ale także w inne figury nieregularne. Więcej ciekawych informacjach o kabinach prysznicowych znaleźć można w artykule pod adresem http://101porad.pl/idealna-kabina-prysznicowa-zobacz-jakie-cechy-powinna-posiadac/.

Wnękowa

Modele wnękowe są ograniczane jedynie do drzwiczek, bo reszta to ściany wnęki. To rozwiązanie naprawdę proste i korzystne cenowo. Są osoby, które dobudowują dodatkową ścianę, żeby tego rodzaju kabinę mieć w swojej łazience. Jeśli i u nas jest wnęka, to taki rodzaj kabiny prysznicowej wydaje się najlepszy.

Dwa w jednym

Są osoby, które nie mogą się zdecydować, czy chcą wannę, czy prysznic, a jak już mają zdecydować, to nie chcą się pozbywać jednej możliwości. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem jest kabina montowana na wannie. To dwa w jednym, więc możemy korzystać z prysznica, ale i kąpieli. W takiej sytuacji najlepiej częściowo zabudować wannę tak zwanym parawanem nawannowym. Możemy też całkowicie ją zabudować i założyć kabinę wannową.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *