Jaki brodzik do Twojej łazienki?

By on lis 16, 2014 in Materiał | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Brodziki wbrew pozorom nie zawsze są kwadratowe i białe. Ich modeli jest bardzo dużo na rynku. Różnią się nie tylko kształtem, ale także głębokością i materiałem z jakiego są wykonane.

Niektórym wybór brodzika nastręcza dużych problemów. Zupełnie niepotrzebnie. Wystarczy po prostu poznać kilka zasad ich instalacji.

Podstawowe kształty brodzików to:

Do małej łazienki wybierajmy brodziki prostokątne. Dopasowują się one do każdego miejsca i oszczędzają tym samym bardzo dużo powierzchni.
W dużych łazienkach bardzo przyjemnie wyglądają wersje półokrągłe. Nie trzeba w nich oszczędzać miejsca, zatem można poszaleć na całej linii. W dużych łazienkach z pełną swobodą można załączyć także prysznice z hydromasażem.

Podstawową zasadą jest idealne dopasowanie brodzika do kabiny prysznicowej. Nie warto ryzykować samodzielnym dopasowywaniem jednego i drugiego. Lepiej kupić wszystko w komplecie.

Co z głębokością brodzika?
Popularne są brodziki płytkie, jednak to te głębokie mają znacznie większe pole manewru wykorzystania. Otóż w głębszym brodziku możemy np. wykąpać dziecko lub zamoczyć pranie.

Standardowe wymiary dla brodzików kwadratowych to: 80x 80 cm, 90×90 lub 100×100. Dla innych kształtów sprawa wygląda bardzo podobnie. Występują ewentualne odchylenia w jedną lub drugą stronę.
Tylko odpowiednio dobrane wymiary gwarantują nam satysfakcję z kąpieli i zapewnią dobrą aranżację łazienki.

Zbyt małe brodziki mogą nie być do końca wygodne. Dlatego raczej nie poleca się brodzików i kabin prysznicowych o wymiarach 70×70 cm.
Materiał, z którego najczęściej wykonane są nasze brodziki to akryl lub ceramika.
Jeśli chcemy, aby nasza łazienka wyglądała niezwykle elegancko postawmy na bardzo głęboki brodzik, do tego dość duży i z nietuzinkową kabiną prysznicową przedstawiającą jakiś wzór lub motyw powtarzany równocześnie na płytkach ściennych.

brodziki

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *