Jakie drzwi łazienkowe?

By on paź 23, 2014 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Łazienka to pomieszczenie, w którym drzwi wewnętrzne są absolutnym wymogiem. Nie ma możliwości korzystania z tego pomieszczenia w momencie, gdyby tych drzwi nie było. To oczywiste. Warto więc zastanowić się, jakie drzwi dopasować do tego pomieszczenia.

Wybór drzwi wewnętrznych jest bardzo duży. Różnią się one od siebie przede wszystkim rozmiarem i tym z jakiego tworzywa są wyprodukowane. We wnętrzach jednak najlepiej sprawdzają się drzwi, wykonane z drewna. Idealnie pasują one szczególnie do drewnianych mebli lub podłóg.drzwi lazienkowe

Wybór drzwi drewnianych dopasujmy więc do gatunku drewna, z którego są pozostałe elementy wyposażenia. Z pewnością ciężkie i ciemne dębowe drzwi nie będą pasowały do jasnej sosnowej podłogi, która jest w przedpokoju znajdującym się przed wejściem do łazienki.

Wśród drzwi wewnętrznych mamy drzwi pełne lub częściowo przeszklone. Te drugie najlepiej wykorzystać w momencie, gdy w łazience nie mamy okna i jest ona mała i raczej ciemna. Takie przeszklenie zawsze będzie źródłem dodatkowego światła. Nie musimy się obawiać przy tym, że takie przeszklenie zmniejszy poczucie prywatności podczas przebywania w łazience ponieważ szyby te wykonane są ze specjalnie zabielonego, matowego szkła.

W drzwiach łazienkowych musi znajdować się kratka wentylacyjna zamontowana tuż nad podłogą. Salon kąpielowy to wnętrze, w który panuje duża wilgotność powietrza dlatego też, dodatkowa wentylacja jest zawsze wskazana. Jeżeli będziemy pamiętać o tych podstawowych zasadach, dalsze wybieranie najlepszych dla nas drzwi możemy uzależnić już tylko od naszego gustu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *