Jakie płytki wybrać do łazienki?

By on sie 3, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Łazienka to pomieszczenie, w którym panują specyficzne warunki. Na ogół jest w nim wilgotno i znacznie cieplej niż w pozostałych częściach mieszkania. Dlatego właśnie tak ważny jest odpowiedni dobór materiału wykończeniowego, jakim pokryjemy powierzchnie podłóg i ścian w łazience. Podpowiadamy jakie płytki wybrać, aby łazienka była funkcjonalnym i przyjaznym pomieszczeniem.

Poszukując idealnych płytek do swojej łazienki musimy kierować się nie tylko względami dekoracyjnymi. Płytki, jakie zamontujemy w pomieszczeniu powinny wyróżniać się również określonymi parametrami technicznymi. Naszą wiedzę na temat płytek podłogowych możemy poszerzyć w oparciu o http://www.female.pl/artykul/17494-rodzaje-plytek-podlogowych-8211-czy-wiesz-jak-je-od-siebie-odroznic

Na co zwrócić uwagę?

Płytki przeznaczone do montażu na podłogach są pogrupowane w klasy ścieralności. Oznaczają one odporność materiału na uszkodzenia. Przykładowo płytki opatrzone symbolem klasy pierwszej są przeznaczone jedynie do użytku w pomieszczeniach, gdzie zazwyczaj chodzimy boso lub w miękkim obuwiu. Takie płytki z pewnością dobrze sprawdzą się w łazience. Ponadto kolejnym elementem, na który musimy zwrócić uwagę jest nasiąkliwość i płytki, jakie zamontujemy w łazience powinny charakteryzować się jak najniższą wartością tego parametru. Jest on wyrażany w procentach i nasiąkliwość płytek łazienkowych nie powinna przekraczać 5%.

Dodatkowo wybierając płytki łazienkowe powinniśmy poszukiwać tych o antypoślizgowej powierzchni. Parametr ten jest opisany symbolami cyfrowymi i im wartość wyższa, tym płytki są mniej śliskie.

Walory dekoracyjne

Naturalnie wybór koloru oraz wzoru płytek jest w pełni uzależniony od naszego gustu. Jednak poszukując płytek warto postawić na uniwersalne rozwiązania, a nie całkowicie polegać na aktualnych wnętrzarskich trendach. Moda bowiem przemija, a my możemy zostać z płytkami, które za kilka lat będą nie tylko nie modne, ale również zupełnie nam się znudzą. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie np. na stonowane i klasyczne połączenia np. biel i szarość, biel i czerń czy odcienie beżu. Taką stylizację możemy łatwo odświeżyć za pomocą dodatków, jeśli zapragniemy odmienić aranżacje łazienki.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *