Jakie wybrać lustro do łazienki?

By on gru 15, 2016 in Porady | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Dla każdej kobiety – i nie tylko – lustro w łazience to obowiązkowa podstawa. Umożliwia w przypadku pań wykonanie makijażu, a w przypadku panów służy podczas golenia. Zasadniczo – każdy z nas chce wiedzieć,  jak wygląda, nic dziwnego, że lustro znajduje się niemal w każdej łazience.

Jakie wybrać?

Problem jednak w tym, jakie lustro wybrać, aby było ono odpowiednie i funkcjonalne. Lepsze będzie lustro duże, czy małe?  Dużo zależy od tego, jaką powierzchnią dysponujemy – ogromne lustro w małej łazience może się nie sprawdzić. Warto jednak zauważyć, że wiele w tej materii zależy od naszych indywidualnych wymagań i gustów, z którymi nie można dyskutować. Specjaliści do spraw aranżacji podkreślają, że jest kilka zabiegów dzięki, którymi możemy mieć duże lustro w małej łazience i nie będzie to wyglądało źle.

Pomocne rady

Przede wszystkim – lustro montowane na szafce, jako jej drzwiczki. Rozwiązanie wykorzystywane bardzo często, ponieważ łączy funkcję dekoracyjną razem z funkcjonalnością. Innym rozwiązaniem jest zamontowanie lustra na większej powierzchni, tuż za umywalką. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że taki zabieg wpływa na optycznie powiększenie łazienki.  W przypadku wyboru lustra niestandardowego warto pamiętać, aby o jego wysokości – tak, abyśmy bez problemów się w nim przeglądali.

pexels-photo-211024

Lustro z zamontowanym oświetleniem?

Warto też zastanowić się nad wyborem lustra z zamontowanym oświetleniem. W pomieszczeniach łazienkowych często brakuje światła, ze względu na zbyt słabe lampy, czy brak okna. Przy wyborze lustra warto więc zastanowić się, czy nie wybrać takiego, które będzie dobrze oświetlone, aby malowanie się, czy golenie się było przyjemnością, a nie problemem. Więcej informacji znajdziesz też pod linkiem http://housering.pl/wybor-lustra-lazienkowego-o-czym-warto-pamietac/.

Niedawno na rynku pojawiły się też specjalne udogodnienia montowane w lustrach przeznaczonych do łazienek. Jednym z nich jest funkcja podgrzewania, która sprawdza się podczas kąpieli – lustro nie zaparuje. Przeważnie denerwuje nas, kiedy wychodzimy spod prysznica lub wanny i nie możemy skorzystać z lustra, bo jest „białe”. Warto zastanowić się, czy nie zainwestować w lepszy model, dzięki któremu nie będziemy mieć takich problemów.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *