Kabina prysznicowa bez tajemnic

By on sty 2, 2015 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Minęły już czasy, kiedy jedyną alternatywą dla kąpieli w wannie był albo prysznic instalowany na baterii nad wanną, albo ciasna kabina prysznicowa. Zarówno w konstrukcjach wnętrz kabin prysznicowych jak i w wyborze stosowanych do nich drzwi pojawiało się wiele nowych rozwiązań.

 Ciekawym i coraz częściej stosowanym pomysłem zabudowy dla prysznica jest odejście od typowej kabiny z brodzikiem, na rzecz wnęki prysznicowej (gdzie szerokość dostępnych drzwi sięga aż 1600 mm). Daje to możliwość zamknięcia i osłonięcia całej strefy, gdzie mieści się wanna – przede wszystkim jednak pozwala na uzyskanie naprawdę dużej kabiny prysznicowej. Jeśli dopiero projektujemy nasz dom, możemy wygospodarować taką przestrzeń i zawrzeć to w projekcie. W Przypadku  gdy remontujemy starą łazienkę, także warto rozważyć zabudowanie takiej wnęki i oszczędność miejsca, jakie przeznaczylibyśmy na wannę. Zabudowana wnęka może być bardzo efektowna. Często można spotkać takie właśnie duże wnęki prysznicowe z bardzo efektownymi drzwiami prysznicowymi, często pochodzącymi z pracowni projektowych uznanych designerów wnętrz.

Często spotykanym rozwiązaniem, zastępującym drzwi prysznicowe w wersji otwieranej są kabiny bezprofilowe typu walk-in również pozwalające na uzyskiwanie bardzo przestronnego miejsca dla kąpieli pod prysznicem. Jednak ten pomysł kojarzy się bardziej z wnętrzami o charakterze hotelowym aniżeli domowymi przytulnymi łazienkami. Drzwi prysznicowe czy to do wnęki, czy to do kabiny prysznicowej są nadal ważnym elementem wyposażenia wnętrz i bardzo istotnie wpływają na klimat i wrażenia wzrokowe jakie uzyskujemy decydując o wyglądzie naszej łazienki.

Co do tworzywa z jakiego wykonywane są drzwi prysznicowe mamy zasadniczo wybór pomiędzy drzwiami z tworzyw sztucznych, coraz trwalszych, odpornych na zarysowania i niewiele ustępujących szklanym i drzwiami szklanymi, ze szkła bezpiecznego, często modelowanego w bardzo wymyślne kształty. Przeglądając najnowsze katalogi wzornicze można z łatwością zauważyć, że pojawia się coraz silniejsza tendencja do projektów bardzo oszczędnych, ascetycznych, wtapiających się we wnętrze i ułatwiających jego dowolne zagospodarowanie. Podobnie duża jest rozmaitość odmian oświetlenia łazienkowego, dającego możność dowolnej decyzji dotyczącej oświetlenia stojącego, kinkietów, czy zabudowanego oświetlenia sufitowego.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *