Kabina prysznicowa – na co się zdecydować?

By on sty 30, 2015 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Jeśli wydaje Wam się, że kabiny prysznicowe nie są tak skomplikowanym wyborem, jak np. wanna, to jesteście w błędzie. Śmiem nawet twierdzić, że tych pierwszych jest na rynku więcej – stwarzają też więcej „możliwości”.

Wejdźcie do pierwszego lepszego sklepu do działu „łazienka” i sprawdźcie, czego jest więcej. Potem wróćcie tutaj i razem zastanówmy się na co zwrócić uwagę, wybierając kabinę prysznicową.

Na początku musimy znaleźć miejsce w naszej łazience, gdzie kabina będzie stała. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, spokojnie możemy wybrać kabinę trój-, a nawet czterościenną, lub zdecydować się jedynie na drzwi prysznicowe. Gdy nasz wybór ogranicza mały metraż, wybierzmy kabinę narożną, zwaną też dwuścienną – zaoszczędzimy tym samym miejsca, zwłaszcza, jeśli wybierzemy uniwersalny rozmiar, czyli 80×80. Co do rozmiarów, to najwygodniejsza będzie „dziewięćdziesiątka”, ale są i większe, a wysokie brodziki sprawiają, że możemy poczuć się, jak w wannie.

Kształt również ma znaczenie – do wyboru mamy kabiny kwadratowe i owalne – te drugie są coraz częściej kupowane. Jeśli już jesteśmy przy kształtach, zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób otwierają się drzwi. Najczęściej się po prostu rozsuwają, jednak spotyka się również takie, które otwierają się harmonijkowo, w nasza stronę, zupełnie tak, jak szafki, zsuwają lub delikatnie rozsuwają. To ważne, zwłaszcza, jeśli ogranicza nas przestrzeń – wtedy najlepsze będzie pierwsze rozwiązanie.

Na koniec równie ważna rzecz materiał, z jakiego wykonana jest kabina i głębokość brodzika. Jeśli chodzi o materiał, to lepsze będzie szkło, aniżeli tworzywo sztuczne – nie tylko ładnie się prezentuje, ale również jest łatwe w utrzymaniu czystości. Co do głębokości, to musimy ją dostosować do wysokości pomieszczenia i naszych indywidualnych predyspozycji. Brodzik głęboki przyda się na przykład, gdy nie możemy sobie pozwolić na wannę, a mamy w domu małe dzieci. Płytkie sprawdzą się, przy niskich pomieszczeniach, zwłaszcza, że standardowa wysokość kabiny to około 180-190 cm.

Mimo że w ciągu ostatnich lat kabiny prysznicowe potaniały, to jednak należy zwrócić uwagę na jej cenę. Uzależniona jest ona głównie od materiału, z którego kabina została wykonana oraz „ulepszeń”, np. hydromasażu, sauny czy radia. Te zdecydowanie ją podwyższają, jednak za ok. 2 tysiące złotych można sobie pozwolić na pełen luksus pod tym względem. Przykłady ciekawych rozwiązań kabin prysznicowych znajdziemy tutaj.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *