Wybieramy kabinę prysznicową

By on mar 3, 2014 in Porady i pielęgnacja | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

prysznicPrzy aranżacji łazienki każdy staje przed trudnym pytanie: wanna czy prysznic? Jeżeli zdecydujemy się na tę drugą opcję, to warto dobrać prysznic tak, aby był jak najbardziej funkcjonalny i trwały.

Na kabiny decydujemy się zazwyczaj wtedy, gdy nie mamy zbyt dużo miejsca w łazience i nie możemy sobie pozwolić na komfort posiadania wanny. Prysznic jest także rozwiązaniem dużo oszczędniejszym. Przy dużych łazienkach możemy pokusić się o zamontowanie i prysznica, i wanny. Zakup kabiny prysznicowej trzeba dobrze przemyśleć. Jest to jeden z elementów łazienki, który montujemy na długie lat i rzadko wymieniamy. Muszą być nie tylko trwałe i niezawodne, ale powinny także wpasować się w styl naszej łazienki.

Najczęściej decydujemy się na zakup gotowej kabiny ze sklepu. Oczywiście możemy zaprojektować kabinę według własnego pomysłu, jednak takie rozwiązanie wymaga większego nakładu czasu – trzeba dokładnie zaplanować każdy szczegół. Producenci oferują nam kabiny w przeróżnych wzorach, dlatego nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem czegoś dla siebie. Kupno gotowej kabiny prysznicowej jest o tyle wygodne, że po powrocie ze sklepu wystarczy ją odpowiednio zamontować, bez dodatkowych prac wykończeniowych.

kabina prysznicowa

W naszych łazienkach najczęściej pojawiają się kabiny narożne, które są montowane przy ścianach. W większych pomieszczeniach możemy postawić dodatkową ściankę, przy której zmontujemy kabinę. Dzięki temu otrzymamy osobną strefę w naszej łazience.  Bardzo rzadko montuje się kabiny przylegające tylko do jednej ściany lub zupełnie wolnostojące, ze względu na to, że zajmują bardzo dużo miejsca.

Ścianki i drzwi kabiny bardzo często zrobione są z akrylu. Jest to materiał bardzo łatwy do utrzymania w czystości, jednak mało trwały. Lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w szkło hartowane, które jest nie tylko trwałe, ale przy ewentualnych uszkodzeniach bardzo bezpieczne, gdyż nie pęka. Ciekawym rozwiązaniem jest zastąpienie tradycyjnych kabin prysznicowych szklanymi pustkami, czyli popularnymi luksferami.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *