Kabiny prysznicowe

By on cze 22, 2015 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Jeżeli przebrnęliśmy przez dylemat „wanna czy kabina prysznicowa” i wybraliśmy tę drugą, wówczas zastanowić należy się, jaki rodzaj kabiny będzie dla nas i dla naszej łazienki najlepszy.

Najpopularniejsze, z dostępnych na rynku kabin prysznicowych to te, które bez żadnych dodatkowych robót gotowe są do wstawienia do łazienki. Wystarczy jedynie podłączyć instalację wodną i kanalizacyjną.

Drugą opcją jest osobne zakupienie kabiny i prysznica. Po ich zamontowaniu mamy spójną całość.

Spośród najczęściej wybieranych, są kabiny narożne z drzwiami prysznicowymi rozsuwanymi, szczególnie do łazienek o niewielkim metrażu. Zajmują one niewiele miejsca, przez co łatwiej i bardziej optymalnie możemy zagospodarować nawet niewielkie wnętrze.kabina prysznicowa

Kabiny wnękowe montuje się w łazienkach, w których projekcie już istnieje naturalna wnęka. Można ją również wybudować ze specjalnych materiałów budowlanych, takich jak wodoodporne płyty kartonowo-gipsowe, gipsowo-włóknowe, szklane pustaki, cegły, beton komórkowy lub ceramiczne bloczki. Każdy z tych materiałów budowlanych dobrze jest dodatkowo zabezpieczyć specjalnym preparatem, na przykład płynną folią.

Kabiny przyścienne montowane są tylko przy jednej ze ścian. Jej pozostałe ścianki są najczęściej ze szkła. Kabiny wolno stojące zamontować możemy w dowolnym miejscu łazienki. Tu jednak koniecznie w takiej, w której mamy naprawdę dużo miejsca. Najlepiej gdy zdecydujemy się na taką kabinę już w momencie projektowania łazienki. Wówczas łatwiej będzie nam zaplanować w którym miejscu powinny znajdować się przewody instalacji wodnej.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *