Kompakty WC i ich rodzaje

By on lip 19, 2014 in Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Pomimo rosnącej popularności misek podwieszanych, kompakty WC wciąż są numerem jeden na rynku urządzeń sanitarnych. Łatwość montażu, niska cena to główne atuty kompaktów.

Przy wyborze odpowiedniego kompaktu główną rolę odgrywa estetyka, lecz również należy pamiętać o parametrach technicznych danego sanitariatu, aby pasował on do naszej toalety. O czym należy pamiętać?

Odpływ poziomy czy pionowy?

Jeśli odpływ ścieków mamy umieszczony w ścianie oznacza to, że musimy wybrać kompakt wc poziomy, czyli typu poznańskiego. Z kolei miska typu warszawskiego oznacza pionowy sposób łączenia – a więc odpływ podłogowy. W drugim przypadku będziemy musieli również zmierzyć odległość od odpływu do tylnej ściany, by sprawdzić, czy spłuczka nie będzie wadziła w instalacji.

Czy kompakt zmieści się w łazience?

Wielkość kompaktu jest istotna szczególnie w mniejszych toaletach. Zbyt duży kompakt może zahaczać o inne urządzeniami sanitarnymi, musimy też zadbać o zachowanie odpowiednich odległości, by korzystanie z sedesu było maksymalnie komfortowe.

Jaki kolor i kształt?

Większość kompaktów, jakie spotkamy w sklepie, są w kolorze białym. Jakkolwiek, przy dokładniejszej obserwacji przekonamy się, że biel bieli nierówna. Więc jeśli zależy nam na dokładnym dopasowaniu kompaktu do koloru innych sanitariatów, powinniśmy kupić je wszystkie pochodzące z jednej kolekcji. Inny kolor lub kształt niż standardowy oczywiście kosztuje więcej, ale jeśli zależy nam na dekoracyjnym efekcie, to jest to coś dla nas.

Jak zadbać o oszczędność i wygodę?

Zawsze powinniśmy myśleć o oszczędnościach, jest to nie tylko ekologiczne, ale i opłacalne. Dlatego wybierajmy tylko te kompakty wc, które posiadają dwuprzyciskowy system spłukiwania – przez co możemy spłukiwać większą ilością wody, lub mniejszą. Podobnym rozwiązaniem jest przycisk STOP, który natychmiastowo przerywa spłukiwanie. Takie patenty pozwolą nam w skali rocznej oszczędzić spore ilości wody. Nie powinniśmy też przechodzić obojętnie obok deski toaletowej, w jaką wyposażony jest kompakt. Jakość i sposób wykonania może znacząco poprawić komfort korzystania z toalety. Wartym rozważenia jest także system wolno opadającej deski. Jeśli deska nie jest z lekkiego polipropylenu, potrafi obudzić w nocy wszystkich domowników, gdy ją nieopatrznie opuści.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *