Łączenie różnych materiałów i faktur

By on cze 1, 2011 in Nietypowe rozwiązania | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Na pierwszy rzut oka, łazienka w której zastosowano mnogości materiałów i tekstur, może wyglądać dość zaskakująco, przede wszystkim dlatego, że każdy z nas ma w myśli pewien kanon dekoratorski, tym bardziej w myśleniu o wyglądzie łazienki. Gdy się przyjrzymy okaże się jednak, że taki pozorny „miszmasz” nie musi wcale oznaczać chaosu. Taka koncepcja z pewnością jednak jest dość eklektyczna, przede wszytym kiedy spojrzeć na połączenie tradycyjnego drewna z surowymi cementowymi  lub metalowymi wstawkami.

Niespotykana kolorystyka i zestawienia z pewnością mogą szokować. Jednak jak stwierdzają projektanci, szczególnie młodzi ludzie wręcz lubują się w takich właśnie rozwiązaniach i chętnie stosują je w swoich łazienkach.

Efekt niespójności jest pozorny. Tak naprawdę każdy element w jakiś sposób współgra z pozostałymi. Na przykład zastosowanie czerni i szarości, które daje chłodny efekt, zostało ocieplone ciepłym drewnem. Styl ten szczególnie przemyślany musi być w łazienkach o małych powierzchniach, ponieważ w nich będzie zdecydowanie trudniejsze nagromadzenie rożnych form, tak aby nadal nie było mowy o chaosie. Równie ważne będzie prawidłowe oświetlenie. Tym bardziej, że małe łazienki najczęściej nie mają okna, które dawałoby naturalne źródło światła. Jeżeli jeszcze zastosujemy ciemne kolory to z pewnością taka łazienka nie będzie należała do najjaśniejszych. Oświetlenie więc po pierwsze powinno być funkcjonalne. Jeżeli zatroszczymy się o ten aspekt, będziemy mogli poeksperymentować również  z halogenowym oświetleniem dekoracyjnym, a może nawet ledowym.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *