Lampy podłogowe – dobry sposób na oświetlenie każdego wnętrza

By on paź 18, 2015 in Porady, Wyposażenie | 0 comments

Share On GoogleShare On FacebookShare On Twitter

Oświetlenie pomieszczenia bardzo często decyduje o panującej w nim atmosferze. By osiągnąć jak najlepszy efekt, warto zadbać o dobór odpowiednich lamp, bez względu na to, czy urządzamy salon, sypialnię, jadalnię, kuchnię czy łazienkę.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów lamp stojących są modele podłogowe. Choć trzeba znaleźć dla nich właściwe miejsce w pokoju, są nie tylko dobrym źródłem światła, ale też fantastycznym elementem dekoracyjnym.

Lampy podłogowe w salonie, sypialni i jadalni

Ten model lamp bardzo dobrze prezentuje się zwłaszcza w salonie. Postawione w rogu pomieszczenia, będą dawać subtelne, nieco intymne światło, natomiast zlokalizowane w centrum pokoju dziennego, doskonale go oświetlą.

Kupując lampy podłogowe do salonu, sypialni czy jadalni, zadbajmy o to, by wybrane modele pasowały do ogólnej aranżacji pomieszczenia. W praktyce oznacza to, by lampy o prostej, nowoczesnej linii nie znalazły się nagle w sercu rustykalnej sypialni, a model o tradycyjnym, zdobionym wykończeniu nie trafił do awangardowej jadalni.

Na szczęście oferta lamp podłogowych pod względem dostępności wzorów i kolorów jest na tyle urozmaicona, że nawet najbardziej wymagające osoby, z pewnością znajdą coś dla siebie.

Lampy podłogowe w kuchni i łazience

Wbrew pozorom urządzając kuchnię lub łazienkę nie jesteśmy skazani na lampy wiszące, plafony, kinkiety czy ledy. Jeśli tylko mamy taką możliwość, możemy z powodzeniem skusić się na ozdobną lampę stojącą, przykładowo w rogu pomieszczenia.

Jednak wybierając lokalizację w łazience, zwróćmy uwagę, by prawdopodobieństwo zalania jej wodą byłoby praktycznie zerowe. Jeśli mimo wszystko obawiamy się, że nasza lampa może mieć kontakt z wodą, zrezygnujmy z tego modelu w łazience. Inne lampy będą prezentować się w niej równie świetnie, a my nie będziemy brać prysznica z duszą na ramieniu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *